Puchar Niemiec: DSC Arminia Bielefeld - Schalke 04 Gelsenkirchen 2-3 (0-3)

29 października na Schücoarena odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Arminii Bielefeld a Schalke 04. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Schalke 04 3-2, który wywalczyło awans. Na stadionie stawiło się 26,203 widzów.

B. Raman 25',31'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań drużyna Schalke 04 (”Czeladnicy”) wygrała 17 razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Schalke 04 otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Alessandro Schöpf. Asystę przy golu zaliczył Weston McKennie.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Schalke 04, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie wynik na 0-2 podwyższył Benito Raman. Przy strzeleniu gola pomógł Mark Uth.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy Benito Raman po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-3. Po raz kolejny asystę zanotował Mark Uth.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Arminii Bielefeld rozpoczęła w zmienionym składzie, za Reinholda Yaba wszedł Nils Seufert. W 72. minucie w zespole ”Czeladników” doszło do zmiany. Suat Serdar wszedł za Westona McKenniego.

Bramkarz ”Czeladników” wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Fabian Klos. Bramka padła po podaniu Jonathana Claussa.

Prawie natychmiast Cebio Soukou wywołał eksplozję radości wśród kibiców Arminii Bielefeld, strzelając kolejnego gola w 77. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Andreas Voglsammer.

W 84. minucie Benito Raman zastąpił Guida Burgstallera. Po chwili trener ”Czeladników” postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za napastnika Marka Utha wszedł Matija Nastasić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie ”Czeladników” utrzymać prowadzenie. Zespołowi Arminii Bielefeld zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Schalke 04.

Salif Sané
46′ Reinhold Yabo
Amine Harit
Marcel Hartel
Omar Mascarell González
Manuel Prietl
Weston McKennie72′
 77′ Cebio Soukou
Alessandro Schöpf  15′
 72′ Fabian Klos
Guido Burgstaller84′
46′ Nils Seufert
Ahmed Kutucu
Keanu Staude
Rabbi Matondo

Zespół ”Czeladników” był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Jedenastka Schalke 04 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast drużyna Schalke 04 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.