Puchar Niemiec: Bayern Monachium - 1. FC Heidenheim 1846 5-4 (1-2)

3 kwietnia na Allianz Arena w Monachium odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Bayernu Monachium a FC Heidenheim. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bayern Monachium 5-4 w regulaminowym czasie, który wywalczył awans. Mecz obejrzało 75,000 widzów.

Niemcy - Puchar Niemiec
2019-04-03 18:30 | Stadion: Allianz Arena | Widzów: 75000 | Arbiter: G. Winkmann
M. Schnatterer 39'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) w 12. minucie spotkania, gdy Leon Goretzka zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Joshua Kimmich.

W 13. minucie czerwoną kartkę obejrzał Niklas Süle, tym samym drużyna gospodarzy musiała większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 24. minucie Franck Ribery został zmieniony przez Jerome'a Boatenga.

Zawodnicy FC Heidenheim odpowiedzieli strzeleniem gola. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Glatzel. Przy zdobyciu bramki asystował Marc Schnatterer.

Niedługo później Marc Schnatterer wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Heidenheim, zdobywając kolejną bramkę w 39. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Sebastiana Griesbecka.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Niklas Dorsch z jedenastki gości. Była to 40. minuta meczu.

Na drugą połowę zespół Bayernu Monachium wyszedł w zmienionym składzie, za Rafinhę, Jamesa Rodrigueza weszli Robert Lewandowski, Kingsley Coman. W 52. minucie w drużynie FC Heidenheim doszło do zmiany. Arne Feick wszedł za Niklasa Dorscha.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 53. minucie gola wyrównującego strzelił Thomas Mueller. Asystę przy bramce zaliczył Robert Lewandowski.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę ”Bawarczyków” przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie Robert Lewandowski dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola pomagał Thomas Mueller.

Drużyna FC Heidenheim ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 4-2 podwyższył Serge Gnabry. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę zanotował Mats Hummels.

W 74. minucie swojej drugiej bramki w tym meczu zdobył Robert Glatzel z FC Heidenheim. Asystę przy golu zanotował Maurice Multhaup.

W 77. minucie swojej trzeciej bramki w tym meczu zdobył Robert Glatzel z FC Heidenheim.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Bawarczyków” w 84. minucie spotkania, gdy Robert Lewandowski strzelił z rzutu karnego piątego gola. Od 86. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Heidenheim i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-4.

Timo Beermann90′
46′ Marcio Rafael Rafinha
Marnon Busch
13′ Niklas Süle
Patrick Mainka
24′ Franck Ribery
Marc Schnatterer  39′ 67′
 12′ Leon Goretzka
Robert Andrich
Joshua Kimmich
Niklas Bernd Dorsch40′ 52′
46′ James Rodriguez
Sebastian Griesbeck90′
Alcantara Thiago
Norman Theuerkauf73′
 65′ Serge Gnabry
Robert Nesta Glatzel  26′, 74′, 77′ (k.)
 53′ Thomas Mueller
Nikola Dovedan
Christian Früchtl
Vitus Eicher
24′ Jerome Boateng
Maximilian Thiel
46′ Kingsley Coman
Patrick Schmidt
46′  56′, 84′ (k.) 86′ Robert Lewandowski
Denis Thomalla73′

Zespół ”Bawarczyków” był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starciu.

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom gości w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną czerwoną kartkę, natomiast w drugiej jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.