Puchar Niemiec: Bayer 04 Leverkusen - SC Paderborn 07 1-0 (1-0)

29 października na Bayarena odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami Bayeru Leverkusen a SC Paderborn. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Bayeru Leverkusen 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 15,410 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Stanilewicza występującego w Bayerze Leverkusen (”Aptekarze”).

L. Alario 25'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Bayeru Leverkusen wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla ”Aptekarz” zdobył Lucas Alario w 25. minucie.

W 31. minucie w drużynie Bayeru Leverkusen doszło do zmiany. Panagiotis Retsos wszedł za Larsa Bendera. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Klausowi Gjasuli z zespołu gości. Była to 40. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bayeru Leverkusen.

W 66. minucie Kai Pröger został zastąpiony przez Gerrita Holtmanna. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Mitchell Weiser, piłkarz gospodarzy.

W 71. minucie Nadiem Amiri został zmieniony przez Kerema Demirbaya, a za Kevina Vollanda wszedł na boisko Paulinho, co miało wzmocnić drużynę ”Aptekarz”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Klausa Gjasulę na Bena Zolinskiego. Trener SC Paderborn postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił obrońcę Laurenta Jansa i na pole gry wprowadził napastnika Khiry'ego Sheltona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły bramki.

Jannik Huth
31′ Lars Bender
Jamilu Collins
Aleksandar Dragovic
Laurent Jans87′
Jonathan Tah
Luca Jannis Kilian
70′ Mitchell Weiser
Sebastian Schonlau
71′ Nadiem Amiri
Kai Pröger66′
 25′ Lucas Nicolás Alario
Abdelhamid Sabiri
82′ Kevin Volland
Streli Mamba
Ramazan Özcan
Leopold Zingerle
Sven Bender
Christian Strohdiek
31′ Panagiotis Retsos
Dominik Bilogrević
Ayman Azhil
Mohamed Dräger
71′ Kerem Demirbay
Babacar Gueye
82′ Paulo Henrique Sampaio Filho
Khiry Shelton87′

Drużyna ”Aptekarz” była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.