Puchar Niemiec: 1. FC Kaiserslautern - SSV Jahn 2000 Ratyzbona 1-1 (0-1,1-1) rzuty karne 3-4

13 września na Fritz-Walter-Stadion odbył się mecz rozgrywek o Puchar Niemiec pomiędzy drużynami FC Kaiserslautern a SSV Jahn. Starcie zakończyło się zwycięstwem SSV Jahn, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 4-3.

A. Vrenezi 4'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SSV Jahn w czwartej minucie spotkania, gdy Albion Vrenezi strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Kaan Caliskaner.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Benedikt Gimber z SSV Jahn. Była to 45. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SSV Jahn.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jana Elvediego z SSV Jahn, a w 55. minucie Tima Riedera z drużyny przeciwnej.

Drużyna FC Kaiserslautern wyrównała wynik meczu. W 64. minucie wynik ustalił Kevin Kraus.

W 65. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Charalambosowi Makridisowi, zawodnikowi SSV Jahn. W 69. minucie Lucas Röser został zmieniony przez Marvina Pouriégo. W 85. minucie regulaminowego czasu gry sędzia przyznał żółtą kartkę Marvinowi Pouriému z zespołu gospodarzy.

Trener SSV Jahn postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Christopha Moritza i na pole gry wprowadził napastnika André Beckera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 88. minucie w drużynie SSV Jahn doszło do zmiany. Federico Palacios wszedł za Charalambosa Makridisa. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie starcia, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Simonowi Skarlatidisowi i Nicolasowi Wählingowi.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Jan Elvedi48′
 64′ Kevin Kraus
Benedikt Gimber45′
80′ Dominik Schad
Oliver Hein
69′ Hendrick Zuck
Sebastian Nachreiner
Janik Bachmann
Christoph Moritz86′
Hikmet Çiftçi
Albion Vrenezi  4′
55′ 80′ Tim Rieder
Kaan Caliskaner81′
Carlo Sickinger
Andreas Albers Nielsen99′
113′ Elias Huth
Charalambos Makridis65′ 88′
69′ Lucas Röser
Erik Wekesser
Matheo Raab
Alexander Weidinger
80′ 96′ Philipp Hercher
Nicolas Wähling81′ 90′ 92′
80′ Anas Bakhat
Bjorn Zempelin
113′ Mohamed Morabet
André Becker86′
69′ 90′ Simon Skarlatidis
Federico Palacios Martinez88′
69′ 85′ Marvin Pourié
Jan-Marc Schneider

Nicolas Wähling z SSV Jahn po rozpoczęciu dogrywki dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. W 96. minucie żółtą kartką został ukarany Philipp Hercher, piłkarz gospodarzy.

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w drużynie SSV Jahn doszło do zmiany. Markus Palionis wszedł za Andreasa Albersa. W 113. minucie w zespole FC Kaiserslautern doszło do zmiany. Mohamed Morabet wszedł za Eliasa Hutha.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych drużyna SSV Jahn pokonała zawodników FC Kaiserslautern 4-3. Swoją drużynę pogrążyli Adam Hlouszek, Carlo Sickinger, którzy nie wykorzystali karnych. Więcej szczęścia miał Jan Elvedi z zespołu SSV Jahn, który nie wykorzystał jedenastki, a mimo to jego drużyna wygrała.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gości obejrzeli w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół ”FCK” wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech graczy.