Nurnberg - Heidenheim 0-3 (0-1). Liga - 4. kolejka

W spotkaniu 4. kolejki 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 12 sierpnia, zespół Nurnberga przegrał z Heidenheimem 0-3 (0-1). Pojedynek odbył się na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze.

W  spotkaniu 4. kolejki  2. Bundesligi, które rozegrane zostało 12 sierpnia, zespół Nurnberga przegrał  z Heidenheimem  0-3 (0-1). Pojedynek odbył się na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć zespół Heidenheimu wygrał sześć razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w meczu dostał Stefan Schimmer z drużyny Heidenheimu. Była to 24. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Heidenheimu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie Denis Thomalla dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zanotował Jonas Föhrenbach.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Heidenheimu.

Na drugą połowę drużyna Nurnberga wyszła w zmienionym składzie, za Johannesa Geisa wszedł Manuel Wintzheimer.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Heidenheimu w 49. minucie spotkania, gdy Adrian Beck zdobył drugą bramkę. W 64. minucie Jan Giamerah zastąpił Enrica Valentiniego.

W tej samej minucie Kwadwo Duah został zmieniony przez Eryka Szuranowa, co miało wzmocnić jedenastkę Nurnberga. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Denisa Thomallę na Andreasa Geipla w 78. minucie.

Jan-Niklas Beste wywołał eksplozję radości wśród kibiców Heidenheimu, strzelając kolejnego gola w 80. minucie meczu. Asystę przy bramce zaliczył Adrian Beck.

Między 83. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Nurnberga: Mats Dæhli, Fabian Nürnberger, na ich miejsce weszli: Jens Castrop, Sadik Fofana. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stefana Schimmera, Adriana Becka zajęli: Elidon Qenaj, Norman Theuerkauf. Po chwili trener Heidenheimu postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kevina Sessę wszedł Marvin Rittmüller, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Heidenheimu utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w jedenastce Heidenheimu doszło do zmiany. Florian Pick wszedł za Jana-Niklasa Bestego.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Drużyna Heidenheimu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników Nurnberga żadną kartką, natomiast piłkarzom Heidenheimu przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.