MSV Duisburg - SV Wehen Wiesbaden 4-1 (1-0). Liga niemiecka - 15. kolejka 3. Ligi

W starciu 15. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 12 grudnia, jedenastka MSV Duisburg wygrała z SV Wehen 4-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Schauinsland-Reisen-Arena.

M. Guthörl 84'

Zespół SV Wehen bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóste miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka SV Wehen wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 19. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik SV Wehen Sascha Mockenhaupt.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny MSV Duisburg (”Zebry”).

W 47. minucie arbiter pokazał kartkę Timowi Bossowi, piłkarzowi SV Wehen.

Jedenastka SV Wehen ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Vincent Vermeij. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Moritz Stoppelkamp.

W 54. minucie w drużynie SV Wehen doszło do zmiany. Phillip Tietz wszedł za Marca Laisa. Trener SV Wehen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Michaela Guthörla. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Benedict Hollerbach. Posunięcie trenera było słuszne. Michaela Guthörla strzelił pierwszego gola w 84. minucie spotkania.

W 74. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Vincent Vermeij z MSV Duisburg. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ahmet Engin.

W 76. minucie sędzia przyznał kartkę Marvinowi Ajaniemu z drużyny gości.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku wynik na 4-0 podwyższył Ahmet Engin. Bramka padła po podaniu Moritza Stoppelkampa.

Chwilę później trener ”Zebr” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Orhan Ademi, a murawę opuścił Vincent Vermeij. W 82. minucie Florian-Horst Carstens zastąpił Ahmeta Egego. W 83. minucie w zespole MSV Duisburg doszło do zmiany. Sinan Karweina wszedł za Moritza Stoppelkampa.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 84. minucie bramkę pocieszenia zdobył Michael Guthörl. Asystę przy golu zaliczył Phillip Tietz.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce MSV Duisburg doszło do zmiany. Leroy-Jacques Mickels wszedł za Dariusa Ghindoveana. Od 89. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki ”Zebrom” i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Michel Niemeyer
 77′ 90′ Ahmet Emin Engin
Marc Lais54′
90′ Wilson Kamavuaka
Paterson Chato Nguendong
86′ Darius Dacian Ghindovean
Jakov Medić
Maximilian Jansen
Benedict Hollerbach54′
83′ Moritz Stoppelkamp
Maurice Maximilian Malone
 47′, 74′ 79′ Vincent Vermeij
Michael Boris Guthörl54′  84′
86′ Leroy-Jacques Mickels
Dennis Kempe
David Tomić
Moritz Kuhn
79′ Orhan Ademi
Tobias Schwede
83′ 90′ Sinan Karweina
Phillip Tietz54′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.