MSV Duisburg - SV Türkgücü-Ataspor München 3-2 (0-2). Liga niemiecka - 29. kolejka 3. Ligi

W spotkaniu 29. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 20 marca, jedenastka MSV Duisburg wygrała z SV Türkgücü-Ataspor München 3-2 (0-2). Starcie odbyło się na Schauinsland-Reisen-Arena.

M. Awoudja 41'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu SV Türkgücü-Ataspor München.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze SV Türkgücü-Ataspor München otworzyli wynik. W ósmej minucie Lucas Röser dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki asystował Sebastian Maier.

W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dominika Schmidta z MSV Duisburg (”Zebry”), a w 20. minucie Lucasa Rösera z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SV Türkgücü-Ataspor München w 41. minucie spotkania, gdy Maxime Aglago strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Sebastian Maier.

Trener MSV Duisburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Leroy-Jacques Mickels, a murawę opuścił Ahmet Engin.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Aziz Bouhaddouz.

W 53. minucie kartkę obejrzał Connor Krempicki z MSV Duisburg. W 57. minucie za Noela Niemanna wszedł Kilian Fischer. Trener SV Türkgücü-Ataspor München wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Omara-Šarifa Sijaricia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Boubacar Barry.

W 65. minucie sędzia pokazał kartkę Alexandrowi Sorgemu, piłkarzowi SV Türkgücü-Ataspor München. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wyrównującego gola dla zespołu gospodarzy strzelił z karnego Moritz Stoppelkamp. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 68. a 88. minutą, boisko opuścili ”Zebry”: Maximilian Sauer, Sinan Karweina, Moritz Stoppelkamp, Aziz Bouhaddouz, na ich miejsce weszli: Joshua Bitter, Darius Ghindovean, David Tomić, Orhan Ademi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ünala Tosuna, Lucasa Rösera, Sebastiana Maiera zajęli: Aaron Berzel, Petar Slišković, Alexander Laukart.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę MSV Duisburg przyniosły efekt bramkowy. W 88. minucie wynik ustalił Orhan Ademi.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

Renè Vollath
70′ Maximilian Sauer
Yi-Young Park
17′ Dominik Schmidt
Alexander Sorge65′
Vincent Gembalies
Maxime Aglago Awoudja  41′
Arne Sicker
Killian Jakob
53′ Connor Krempicki
Ünal Tosun68′
46′ Ahmet Emin Engin
Boubacar Barry57′
 66′ (k.) 88′ Moritz Stoppelkamp
Noel Niemann57′
Marlon Frey
Philipp Erhardt
70′ Sinan Karweina
Sebastian Maier82′
 47′ 88′ Aziz Bouhaddouz
Lucas Röser  8′ 20′ 68′
Steven Deana
Maximilian Engl
70′ Joshua Bitter
Aaron Berzel68′
Tobias Fleckstein
Kilian Fischer57′
70′ Darius Dacian Ghindovean
Atakan Akkaynak
46′ Leroy-Jacques Mickels
Alexander Laukart82′
88′ David Tomić
Omar-Šarif Sijarić57′
88′  88′ Orhan Ademi
Petar Slišković68′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.