MSV Duisburg - SG Dynamo Drezno 0-3 (0-1). Liga niemiecka - 13. kolejka 3. Ligi

W spotkaniu 13. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 29 listopada, jedenastka MSV Duisburg przegrała z Dynamem Drezno 0-3 (0-1). Pojedynek odbył się na Schauinsland-Reisen-Arena.

C. Daferner 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół MSV Duisburg (”Zebry”) wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut zespół Dynama Drezno zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki MSV Duisburg była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Philipp Hosiner wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dynama Drezno, zdobywając bramkę w 25. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Jonathan Meier.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dynama Drezno.

Na drugą połowę drużyna MSV Duisburg wyszła w zmienionym składzie, za Vincenta Gembaliesa wszedł Tobias Fleckstein.

Jedenastka MSV Duisburg ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Patrick Weihrauch.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dynama Drezno w 54. minucie spotkania, gdy Christoph Daferner strzelił trzeciego gola. Sytuację bramkową stworzył Patrick Weihrauch.

W 56. minucie Ahmet Engin został zmieniony przez Juliana Hettwera. Od 65. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Kevin Broll
90′ Maximilian Sauer
Sebastian Mai
46′ Vincent Gembalies
Tim Knipping
65′ Dominic Volkmer
Marco Hartmann82′
Arne Sicker
Ransford-Yeboah Königsdörffer
Wilson Kamavuaka
Paul Will89′
56′ Ahmet Emin Engin
Jonathan Meier
Moritz Stoppelkamp
Yannick Stark
63′ Connor Krempicki
Patrick Wiegers
46′ Tobias Fleckstein
Marvin Stefaniak70′
56′ Julian Hettwer
Agyemang Diawusie77′ 87′
63′ Sinan Karweina
Pascal Sohm

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.