MSV Duisburg - 1. FC Magdeburg 1-2 (1-0). Liga niemiecka - 17. kolejka 3. Ligi

20 stycznia na Schauinsland-Reisen-Arena odbył się pojedynek 17. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami MSV Duisburg i FC Magdeburg. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Magdeburg 2-1.

L. Bell Bell 75'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka MSV Duisburg (”Zebry”) wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach jedenastka FC Magdeburg próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu piłkarze MSV Duisburg nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie bramkę zdobył Ahmet Engin. Asystę przy bramce zaliczył Arne Sicker.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu MSV Duisburg.

W 54. minucie kartką został ukarany Moritz Stoppelkamp, zawodnik gospodarzy.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie Nico Granatowski wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Dominik Ernst.

W 60. minucie Leroy-Jacques Mickels został zastąpiony przez Federica Palaciosa. Chwilę później trener FC Magdeburg postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Sebastiana Jakubiaka. Na boisko wszedł Andreas Müller, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w jedenastce FC Magdeburg doszło do zmiany. Léon Bell wszedł za Daniela Steiningera.

W następstwie utraty gola trener MSV Duisburg postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Moritza Stoppelkampa i na pole gry wprowadził napastnika Juliana Hettwera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Magdeburg w 75. minucie spotkania, gdy Léon Bell zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Saliou Sané.

Między 76. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom MSV Duisburg oraz dwie drużynie przeciwnej. W 79. minucie Nico Granatowski został zmieniony przez Sörena Bertrama, co miało wzmocnić jedenastkę FC Magdeburg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominica Volkmera na Lukasa Scepanika. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Dominik Ernst
83′ Dominik Schmidt
Alexander Bittroff
Vincent Gembalies
Korbinian Burger
81′ Dominic Volkmer
Raphael Sanchez Obermair
 22′ Ahmet Emin Engin
Tobias Müller
76′ Wilson Kamavuaka
Nico Granatowski  55′ 79′
Darius Dacian Ghindovean
Thore-Andreas Jacobsen90′
Arne Sicker
Sebastian Jakubiak65′
60′ Leroy-Jacques Mickels
Daniel Steininger65′
54′ 75′ Moritz Stoppelkamp
Henry Rorig
81′ Lukas Scepanik
Sören Bertram79′
David Tomić
Andreas Müller65′
75′ Julian Hettwer
Christian Beck
60′ Federico Palacios Martinez
Léon Bell Bell65′  75′ 87′

Drużyna FC Magdeburg była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom MSV Duisburg, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.