MSV Duisburg - 1. FC Kaiserslautern 1-1 (0-1). Liga niemiecka - 13. kolejka 3. Ligi

W spotkaniu 13. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 25 października, zespół MSV Duisburg zremisował z FC Kaiserslautern 1-1 (0-1). Mecz na Schauinsland-Reisen-Arena obejrzało 10 646 widzów.

13. kolejka Niemcy - 3. Liga
2021-10-25 19:00 | Stadion: Schauinsland-Reisen-Arena | Widzów: 10646 | Arbiter: Konrad Oldhfer
MSV Duisburg
1. FC Kaiserslautern
1
1
M. Ritter 82' (samob.)
B. Tomiak 44'

Zespół MSV Duisburg (”Zebry”) przed meczem zajmował 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna MSV Duisburg wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 44. minucie Moritz Stoppelkamp zastąpił Kolję Puscha.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy FC Kaiserslautern (”FCK”) otworzyli wynik. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Boris Tomiak. Asystę zaliczył René Klingenburg.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Alai Bakir i Danielowi Hanslikowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Kaiserslautern.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom MSV Duisburg: Oliverowi Steurerowi w 49. i Marlonowi Freyowi w 76. minucie. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie ”FCK” doszło do zmiany. Kenny Redondo wszedł za René Klingenburga.

Po chwili trener ”Zebr” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Orhana Ademiego. Na boisko wszedł Aziz Bouhaddouz, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w zespole MSV Duisburg doszło do zmiany. Julian Hettwer wszedł za Alaę Bakira.

W 82. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik FC Kaiserslautern Marlon Ritter. W 84. minucie w drużynie MSV Duisburg doszło do zmiany. Dominic Volkmer wszedł za Nika Bretschneidera.

Na murawie, jak to często zdarzało się FC Kaiserslautern w tym sezonie, pojawił się Dominik Schad, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 90. minucie Mike Wunderlicha. W tej samej minucie w zespole ”FCK” doszło do zmiany. Jean Zimmer wszedł za Feliksa Götzego. W doliczonej czwartej minucie spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Daniel Hanslik z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w trzeciej minucie doliczonego czasu.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Alexander Winkler
49′ Oliver Steurer
Kevin Kraus
84′ Niko Bretschneider
Philipp Hercher
Marvin Ajani
Felix Götze90′
76′ Marlon Frey
Mike Wunderlich90′
45′ 78′ Alaa Hamad Bakir
Hendrick Zuck
44′ Moritz Stoppelkamp
Marlon Ritter 82′ (samob.)
Niclas Stierlin
René Klingenburg72′
78′ Orhan Ademi
Dominik Schad90′
84′ Dominic Volkmer
Marius Kleinsorge
Darius Dacian Ghindovean
Kenny Prince Redondo72′
44′ Kolja Pusch
Nicolás Sessa
78′ Aziz Bouhaddouz
Jean Zimmer90′
78′ Julian Hettwer
Muhammed Enes Kiprit

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Drużyna ”Zebr” zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom FC Kaiserslautern, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Zespół MSV Duisburg dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.