Liga niemiecka - 9. kolejka 3. Ligi: VfB Lübeck - KFC Uerdingen 05 1-0 (0-0)

W pojedynku 9. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 8 listopada, drużyna Neumuensteru zwyciężyła z KFC Uerdingen 05 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Dietmar-Scholze-Stadionie an der Lohmühle w Lubece.

9. kolejka Niemcy - 3. Liga
2020-11-08 14:00 | Stadion: Dietmar-Scholze-Stadion an der Lohmühle | Arbiter: Franz Bokop
VfB Lübeck
KFC Uerdingen 05
1
0
E. Zehir 56'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Christianowi Kinsombiemu, piłkarzowi gości. W 54. minucie Christian Kinsombi został zmieniony przez Mike Feigenspana.

Jedyną bramkę meczu zdobył Ersin Zehir dla jedenastki Neumuensteru. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Mirko Boland.

W 59. minucie w zespole KFC Uerdingen 05 doszło do zmiany. Gustav Marcussen wszedł za Petera van Ooijena. W 63. minucie Dave Gnaase został zmieniony przez Kolję Pusch, co miało wzmocnić drużynę KFC Uerdingen 05. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pascala Steinwendera na Thorbena-Johannesa Detersa w 76. minucie. Kibice Neumuensteru nie mogli już doczekać się wprowadzenia Soufiana Benyaminę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Martin Röser.

Między 84. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W samej końcówce meczu w drużynie Neumuensteru doszło do zmiany. Nico Rieble wszedł za Sebastiana Hertnera.

Edvinas Girdvainis88′
76′ Pascal Steinwender
Christian Dorda
 56′ Ersin Zehir
Fridolin Wagner
Mirko Boland
Christian Kinsombi51′ 54′
84′ 89′ Sebastian Hertner
Peter van Ooijen59′
Sven Lars Marten Mende
Gino Fechner
Yannick Deichmann
Dave Gnaase63′
81′ Martin Röser
Muhamed Enes Kiprit
Ngemba Michael Luyambula
Lukas Königshofer
Moody Osman Chana Nya
Tim Albutat
89′ Nico Rieble
Kolja Pusch63′
76′ Thorben-Johannes Deters
Hans-Alexandre Anapak-Baka
Lucas Mika Wolf
Mike Feigenspan54′
81′ 90′ Soufian Benyamina
Gustav Ølsted Marcussen59′
Nicolas Hebisch
Heinz Mörschel

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Neumuensteru, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.