Liga niemiecka - 9. kolejka 3. Ligi: MSV Duisburg - FC Viktoria Köln 1-3 (1-1)

W pojedynku 9. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 9 listopada, drużyna MSV Duisburg przegrała z Viktorią Koeln 1-3 (1-1). Spotkanie odbyło się na Schauinsland-Reisen-Arena.

M. Risse 77'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Simona Handle'a, zawodnika Viktorii Koeln.

W 11. minucie Moritz Fritz został zastąpiony przez Jeremiasa Lorcha.

Nieoczekiwanie to piłkarze MSV Duisburg (”Zebry”) otworzyli wynik. W 21. minucie bramkę zdobył Moritz Stoppelkamp. Przy zdobyciu bramki asystował Vincent Vermeij.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę Viktorii Koeln w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Timmy Thiele. Asystę zanotował Simon Handle.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał Lukas Scepanik z MSV Duisburg. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 50. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Albertowi Bunjaku, zawodnikowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viktorii Koeln w 52. minucie spotkania, gdy Albert Bunjaku strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Lukas Scepanik z MSV Duisburg w 59. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 43. minucie.

Trener ”Zebr” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Maximiliana Sauera. Na boisko wszedł Niko Bretschneider, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 69. minucie Albert Bunjaku został zmieniony przez Michaela Arantesa, co miało wzmocnić drużynę Viktorii Koeln. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maximiliana Jansena na Ahmeta Engina. W 72. minucie żółtą kartkę dostał Marcel Risse z zespołu gości.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Viktorii Koeln, zdobywając kolejną bramkę. Na 13 minut przed zakończeniem meczu wynik na 1-3 podwyższył Marcel Risse. Bramka padła po podaniu Kevina Holzweilera.

W 80. minucie Timmy Thiele został zmieniony przez Enesa Olguna, co miało wzmocnić drużynę Viktorii Koeln. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Moritza Stoppelkampa na Dariusa Ghindoveana. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Sebastian Mielitz
61′ Maximilian Sauer
Marcel Gottschling
Tobias Fleckstein
Sead Hajrović
Dominic Volkmer
Fabian Holthaus
43′ 59′ Lukas Scepanik
Simon Handle4′
Wilson Kamavuaka
Kai Klefisch
Arnold Budimbu
Kevin Holzweiler
 21′ 84′ Moritz Stoppelkamp
Timmy Thiele  34′ 80′
72′ Maximilian Jansen
André Weis
61′ Niko Bretschneider
Dario De Vita
Vincent Gembalies
Dominik Lanius
72′ Ahmet Emin Engin
Luca Stellwagen
84′ Darius Dacian Ghindovean
Jeremias Lorch11′
Connor Krempicki
Michael Joseph Arantes Seaton69′
Sinan Karweina
Enes Olgun Tubluk80′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Viktorii Koeln przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.