Liga niemiecka - 8. kolejka 3. Ligi: SV Waldhof Mannheim 07 - 1. FC Magdeburg 5-2 (2-2)

W meczu 8. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 31 października, zespół Waldhofu wygrał z FC Magdeburg 5-2 (2-2). Spotkanie odbyło się na Carl-Benz-Stadion w Mannheimie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Małachowskiego występującego w FC Magdeburg.

M. Seegert 41' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Waldhofu w 11. minucie spotkania, gdy Jesper Verlaat zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dominik Martinović.

Między 16. a 21. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół FC Magdeburg wyrównał wynik meczu. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Raphael Sanchez. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Maximilian Franzke.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 28. minucie dającego prowadzenie gola dla drużyny Waldhofu strzelił Dominik Martinović. Bramka padła po podaniu Marcela Costlego.

W 41. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Waldhofu Marcel Seegert. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Arianita Feratiego, zawodnika gospodarzy. W 58. minucie Luka Slišković został zmieniony przez Daniela Steiningera.

W 64. minucie w zespole FC Magdeburg doszło do zmiany. Alexander Bittroff wszedł za Dominika Ernsta. W 67. minucie żółtą kartkę otrzymał Thore-Andreas Jacobsen z FC Magdeburg.

Piłkarze Waldhofu w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 72. minucie Joseph Boyamba dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Waldhofu postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Dominika Martinovicia. Na boisko wszedł Gillian Jurcher, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W następstwie utraty bramki trener FC Magdeburg postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Maximiliana Franzkego i na pole gry wprowadził napastnika Kaiego Brünkera, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Waldhofu doszło do zmiany. Gerrit Gohlke wszedł za Marcela Seegerta.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kaiego Brünkera z FC Magdeburg, a w 85. minucie Marcela Hofratha z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 87. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Gillian Jurcher. Asystę przy golu zanotował Arianit Ferati.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Waldhofu doszło do zmiany. Benedict dos Santos wszedł za Arianita Feratiego. Minutę później za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tobias Müller osłabiając tym samym zespół FC Magdeburg.

Niedługo później Marcel Hofrath wywołał eksplozję radości wśród kibiców Waldhofu, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania meczu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-2.

Morten Jens Behrens
41′ (samob.) 81′ Marcel Seegert
Tobias Müller90′
 90′ 85′ Marcel Hofrath
Korbinian Burger
 11′ Jesper Verlaat
Brian Lukas Koglin16′
Max Christiansen
Dominik Ernst21′ 64′
Marcel Costly
Thore-Andreas Jacobsen67′
21′ Anton-Leander Donkor
Maximilian Franzke77′
Hamza Saghiri
Luka Slišković58′
 72′ Joseph Boyamba
Andreas Müller
 28′ 74′ Dominik Martinović
Raphael Sanchez Obermair  25′
47′ 90′ Arianit Ferati
Christian Beck
Timo Königsmann
Timon Moritz Weiner
81′ Gerrit Gohlke
Alexander Bittroff64′
Jan Just
Henry Rorig
90′ Benedict dos Santos
Florian Kath
Rafael Garcia Doblas
Adrian Małachowski
Mohamed Gouaida
Kai Brünker77′ 84′
74′  87′ Gillian Timothy Jurcher
Daniel Steininger58′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.