Liga niemiecka - 8. kolejka 3. Ligi: SG Dynamo Drezno - SV Meppen 1912 3-0 (1-0)

31 października na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie odbyło się spotkanie 8. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Dynama Drezno i Meppen 1912. Mecz zakończył się zwycięstwem Dynama Drezno 3-0. Pojedynek obejrzało 820 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcusa Piosseka występującego w Meppen 1912.

8. kolejka Niemcy - 3. Liga
2020-10-31 14:00 | Stadion: Rudolf-Harbig-Stadion | Widzów: 820 | Arbiter: Jonas Weickenmeier
J. Kade 90'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Niestety w 21. minucie meczu Luca Plogmann bramkarz Meppen 1912 z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Erika Domaschkego - rezerwowego bramkarza zespołu.

Między 26. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dynama Drezno w 45. minucie spotkania, gdy Philipp Hosiner strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Ransford-Yeboah Königsdörffer.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dynama Drezno.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Dynama Drezno, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Ransford-Yeboah Königsdörffer. Asystę przy golu zanotował Christoph Daferner.

W 63. minucie w jedenastce Meppen 1912 doszło do zmiany. Valdet Rama wszedł za René Gudera. W 64. minucie arbiter ukarał kartką Yannicka Oséego, piłkarza gości. W 68. minucie Thilo Leugers został zastąpiony przez Lucasa Krügera.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Lars Bünning z drużyny gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Julius Kade wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dynama Drezno, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku starcia. Bramka padła po podaniu Agyemanga Diawusiego.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Steffen Puttkammer
26′ Sebastian Mai
Lars Bünning70′
 59′ 90′ Ransford-Yeboah Königsdörffer
Jeron Al-Hazaimeh
Yannick Stark
Thilo Gerd Leugers68′
 90′ Julius Kade
Christoph Hemlein
Jonathan Meier
René Guder37′ 63′
35′ 73′ Marvin Stefaniak
Marcus Piossek31′
 45′ 86′ Philipp Hosiner
Hassan Amin
90′ Marco Hartmann
Markus Ballmert
Panagiotis Vlachodimos
Nicolas Andermatt
Paul Will
Valdet Skënder Rama63′
86′ Agyemang Diawusie
Lucas Felix Krüger68′
73′ Patrick Weihrauch
Ted-Jonathan Tattermusch

Zespół Dynama Drezno był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Dynama Drezno, a piłkarzom gości pokazał cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.