Liga niemiecka - 8. kolejka 3. Ligi: FC Viktoria Köln - VfB Lübeck 0-2 (0-2)

W starciu 8. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 30 października, jedenastka Viktorii Koeln przegrała z Neumuensterem 0-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Sportpark Höhenberg w Kolonii.

O. Okungbowa 40'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie Tommy Grupe dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mirko Boland.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Neumuensteru , strzelając kolejnego gola. W 40. minucie wynik na 0-2 podwyższył Osarenren Okungbowa. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ersin Zehir.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Drugą połowę jedenastka Viktorii Koeln rozpoczęła w zmienionym składzie, za René Klingenburga wszedł Kevin Holzweiler. W 61. minucie Mike Wunderlich został zastąpiony przez Jeremiasa Lorcha.

Między 71. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Neumuensteru i jedną drużynie przeciwnej.

Tommy Grupe  6′
72′ Fabian Holthaus
Pascal Steinwender
46′ René Klingenburg
Ersin Zehir83′
85′ Timmy Thiele
Mirko Boland
Lucas Cueto
Sebastian Hertner68′
Kai Klefisch
Sven Lars Marten Mende74′ 78′
61′ Mike Wunderlich
Moody Osman Chana Nya
46′ Kevin Holzweiler
Tim Weißmann
61′ Jeremias Lorch
Thorben-Johannes Deters78′
Michael Joseph Arantes Seaton
Lucas Mika Wolf
72′ Enes Olgun Tubluk
Soufian Benyamina68′

Nicolas Hebisch82′

Przewaga drużyny Viktorii Koeln w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Neumuensteru przyznał trzy.