Liga niemiecka - 8. kolejka 3. Ligi: FC Viktoria Köln - VfB Lübeck 0-2 (0-2)

W starciu 8. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 30 października, jedenastka Viktorii Koeln przegrała z Neumuensterem 0-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Sportpark Höhenberg w Kolonii.

W  starciu 8. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 30 października, jedenastka Viktorii Koeln przegrała  z Neumuensterem  0-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Sportpark Höhenberg w Kolonii.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie Tommy Grupe dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mirko Boland.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Neumuensteru , strzelając kolejnego gola. W 40. minucie wynik na 0-2 podwyższył Osarenren Okungbowa. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ersin Zehir.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Drugą połowę jedenastka Viktorii Koeln rozpoczęła w zmienionym składzie, za René Klingenburga wszedł Kevin Holzweiler. W 61. minucie Mike Wunderlich został zastąpiony przez Jeremiasa Lorcha.

Między 71. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Neumuensteru i jedną drużynie przeciwnej.

Przewaga drużyny Viktorii Koeln w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Neumuensteru przyznał trzy.

8 listopada drużyna Neumuensteru zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie KFC Uerdingen 05. Natomiast 9 listopada MSV Duisburg będzie gościć jedenastkę Viktorii Koeln.