Liga niemiecka - 8. kolejka 2. Bundesligi: SpVgg Greuther Fürth - SSV Jahn 2000 Ratyzbona 3-1 (1-1)

22 listopada na Sportpark Ronhof Thomas Sommer w Fürth odbyło się spotkanie 8. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Greuther Fuerth i SSV Jahn. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Greuther Fuerth 3-1.

8. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-11-22 13:30 | Stadion: Sportpark Ronhof Thomas Sommer | Arbiter: Benjamin Brand
P. Jaeckel 33' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Greuther Fuerth (”Listki Koniczyny”) w trzeciej minucie spotkania, gdy Paul Jaeckel zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mergim Mavraj.

Między 14. a 32. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom SSV Jahn i jedną drużynie przeciwnej.

W 33. minucie do własnej bramki trafił zawodnik ”Listki Koniczyny” Paul Jaeckel. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół ”Listki Koniczyny” przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Paul Seguin. Przy zdobyciu bramki pomagał David Raum.

W 59. minucie w jedenastce SSV Jahn doszło do zmiany. Oliver Hein wszedł za Scotta Fitzgeralda.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Greuther Fuerth, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie wynik ustalił Julian Green. Bramka padła po podaniu Davida Rauma.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Sebastianowi Stolzemu z SSV Jahn. Była to 66. minuta starcia. W 71. minucie Håvard Kallevik został zastąpiony przez Antona Stacha. W 73. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Jan-Marc Schneider, Jan-Niklas Beste, a na ich miejsce weszli Kaan Caliskaner, Albion Vrenezi.

Po chwili trener Greuther Fuerth postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Timothy Tillman, a murawę opuścił Julian Green. A trener SSV Jahn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko André Beckera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Erik Wekesser. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w drużynie Greuther Fuerth za Branimira Hrgoty wszedł Dickson Abiama, a w jedenastce SSV Jahn Andreas Albers zmienił Janna-Christophera George'a.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Benedikt Saller23′
 3′ 33′ (samob.) Paul Jaeckel
Sebastian Nachreiner
32′ Mergim Mavraj
Scott Fitzgerald Kennedy59′
David Raum
Erik Wekesser88′
 56′ Paul Seguin
Jan Elvedi
 63′ 80′ Julian Green
Albion Vrenezi73′
81′ Sebastian Ernst
Max Besuschkow
88′ Hans Nunoo Sarpei
Sebastian Stolze66′
88′ Branimir Hrgota
Andreas Albers Nielsen88′
71′ Håvard Kallevik Nielsen
Oliver Hein59′
88′ Maximilian Bauer
Markus Palionis
81′ Jamie Leweling
Jann-Christopher George88′
71′ Anton Stach
Florian Heister
80′ Timothy Tillman
Bjorn Zempelin
88′ Dickson Abiama
André Becker88′
Robin Luca Kehr
Jan-Marc Schneider73′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.