Liga niemiecka - 8. kolejka 2. Bundesligi: Kieler SV Holstein 1900 - 1. FC Heidenheim 1846 2-2 (1-0)

21 listopada na Holstein-Stadion odbyło się spotkanie 8. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Kieler Holstein i FC Heidenheim. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

C. Kühlwetter 87',90'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Kieler Holstein i jedną drużynie przeciwnej.

W 45. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Heidenheim Jonas Föhrenbach. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kieler Holstein.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Finowi Bartelsowi z zespołu gospodarzy. Była to 56. minuta starcia. W 58. minucie za Marnona Buscha wszedł Tobias Mohr.

W tej samej minucie w drużynie FC Heidenheim doszło do zmiany. Dzenis Burnic wszedł za Andreasa Geipla. Chwilę później trener Kieler Holstein postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Niklasa Hauptmanna. Na boisko wszedł Lee Jae-Sung, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kieler Holstein w 68. minucie spotkania, gdy Alexander Mühling zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 77. minucie w zespole FC Heidenheim doszło do zmiany. Florian Pick wszedł za Normana Theuerkaufa.

Kibice FC Heidenheim nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stefana Schimmera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Robert Leipertz. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę. Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Kieler Holstein doszło do zmiany. Joshua Mees wszedł za Fina Bartelsa. W 87. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Christian Kühlwetter.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole FC Heidenheim doszło do zmiany. Marc Schnatterer wszedł za Jonasa Föhrenbacha. Minutę później za czerwoną kartkę zszedł z boiska Johannes van den Bergh osłabiając tym samym drużynę Kieler Holstein. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku w zespole Kieler Holstein doszło do zmiany. Finn-Dominik Porath wszedł za Fabiana Reese'a.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. Minutę później Christian Kühlwetter po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-2.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Patrick Mainka
8′ Hauke Wahl
Jonas Föhrenbach 45′ (samob.) 90′
Stefan Thesker
Oliver Hüsing
90′ Johannes van den Bergh
Marnon Busch58′
 68′ (k.) 34′ Alexander Mühling
Kevin Sessa
90′ Fabian Reese
Denis Thomalla
56′ 78′ Fin Bartels
Robert Leipertz77′
63′ Niklas Hauptmann
Konstantin Kerschbaumer
63′ Jae-Sung Lee
Tobias Mohr58′
78′ Joshua Mees
Florian Pick77′
Benjamin Girth
Marc Schnatterer90′
Lion Lauberbach
David Otto
90′ Finn-Dominik Porath
Stefan Schimmer77′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FC Heidenheim przyznał jedną żółtą.

Zespół Kieler Holstein w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.