Liga niemiecka - 8. kolejka 2. Bundesligi: Hamburger SV - VfL Bochum 1848 1-3 (0-1)

22 listopada na Volksparkstadion w Hamburgu odbyło się starcie 8. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami HSV i VfL Bochum. Pojedynek zakończył się zwycięstwem VfL Bochum 3-1.

R. Chibsah 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół HSV wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Danilowi Soaresowi z VfL Bochum. Była to 17. minuta meczu.

Nagle to piłkarze VfL Bochum otworzyli wynik. W 35. minucie Robert Zulj dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu VfL Bochum.

W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Simon Terodde. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Danny Blum, zawodnik gości. W 67. minucie Manuel Wintzheimer został zastąpiony przez Sonnego Kittela. Trener HSV postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Jeremy'ego Dudziaka i na pole gry wprowadził napastnika Bobbego Wooda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 75. minucie w zespole VfL Bochum doszło do zmiany. Silvère Ganvoula wszedł za Gerrita Holtmanna.

Niedługo później Danny Blum wywołał eksplozję radości wśród kibiców VfL Bochum, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie spotkania. Asystę zanotował Robert Tesche.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce VfL Bochum doszło do zmiany. Yussif Chibsah wszedł za Roberta Teschego. W 81. minucie kartkę obejrzał Bobby Wood z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy VfL Bochum w 82. minucie spotkania, gdy Yussif Chibsah strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Silvère Ganvoula.

Chwilę później trener VfL Bochum postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Dannego Bluma wszedł Herbert Bockhorn, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi VfL Bochum utrzymać prowadzenie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Maxim Leitsch
68′ Bakery Jatta
Danilo Teodoro Soares17′
Amadou Zeund Georges Mvom Onana
Anthony Losilla
67′ Aaron Hunt
Danny Blum  78′ 66′ 85′
Tim Leibold
Gerrit Holtmann75′
69′ Jeremy Dudziak
Robert Tesche80′
 65′ (k.) Simon Terodde
Robert Zulj  35′ (k.)
67′ Manuel Wintzheimer
Konstantinos-Vassilios Lambropoulos
68′ Klaus Gjasula
Yussif Raman Chibsah80′  82′
David Kinsombi
Thomas Eisfeld
67′ Sonny Kittel
Silvère Ganvoula M'boussy75′
67′ Khaled Narey
Erhan Mašović
Lukas Hinterseer
Soma Novothny
69′ 81′ Bobby Shou Wood
Miloš Pantović

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna VfL Bochum w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.