Liga niemiecka - 8. kolejka 2. Bundesligi: FC Würzburger Kickers - Hannover 96 2-1 (0-1)

W starciu 8. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 22 listopada, drużyna Wuerzburger Kickers wygrała z Hannoverem 96 2-1 (0-1). Mecz odbył się na flyeralarm-Arena w Würzburg. Jedną z bramek zdobył David Kopacz.

M. Ducksch 17'

Zespół Hannoveru 96 bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała siódmą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Hannoveru 96 wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Hannoveru 96 otworzyli wynik. W 17. minucie Marvin Ducksch dał prowadzenie swojemu zespołowi. Sytuację bramkową stworzył Patrick Twumasi.

W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dominika Kaisera z Hannoveru 96, a w 41. minucie Patricka Sontheimera z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hannoveru 96.

Jedenastka Wuerzburger Kickers wyrównała wynik meczu. W 53. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ridge Munsy. Asystę przy golu zaliczył Robert Herrmann.

W następstwie utraty gola trener Hannoveru 96 postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Kingsleya Schindlera i na pole gry wprowadził napastnika Hendrika Weydandta, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 69. minucie Dominik Meisel został zastąpiony przez Niklasa Hoffmanna. W 70. minucie Ridge Munsy został zmieniony przez Dominica Baumanna, co miało wzmocnić jedenastkę Wuerzburger Kickers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patricka Twumasiego na Philippa Ochsa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Wuerzburger Kickers w 74. minucie spotkania, gdy David Kopacz zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Dominic Baumann.

Między 78. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy. W 81. minucie Dominik Kaiser został zmieniony przez Valmira Sulejmaniego, co miało wzmocnić jedenastkę Hannoveru 96. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Kopacza na Mitję Lotriča. Niedługo później trener Wuerzburger Kickers postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za pomocnika Patricka Sontheimera wszedł Frank Ronstadt, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Sei Muroya
78′ Hendrik Hansen
Dominik Kaiser30′ 81′
 74′ 80′ 82′ David Kopacz
Kingsley Schindler62′
69′ Dominik Meisel
Patrick Twumasi73′
41′ 90′ Patrick Sontheimer
Jaka Bijol
Daniel Hägele
Genki Haraguchi
 53′ 70′ Ridge Munsy
Marvin Ducksch  17′
Hendrik Bonmann
Michael Ratajczak
69′ 88′ Niklas Hoffmann
Barış Başdaş
Tobias Kraulich
Marcel Franke
Leroy Kwadwo
Florent Muslija
90′ Frank Ronstadt
Philipp Ochs73′
Douglas Franco Texeira
Niklas Tarnat
Chris David
Simon Fabio Stehle
70′ Dominic Baumann
Valmir Sulejmani81′
82′ Mitja Lotrič
Hendrik Weydandt62′

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Hannoveru 96 przyznał jedną.

Jedenastka Wuerzburger Kickers w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.