Liga niemiecka - 7. kolejka 3. Ligi: VfB Lübeck - Hallescher FC 2-3 (1-0)

24 października na Dietmar-Scholze-Stadionie an der Lohmühle w Lubece odbyło się spotkanie 7. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Neumuensteru i Hallescher FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Hallescher FC 3-2. Na stadionie zasiadło 1 680 widzów.

7. kolejka Niemcy - 3. Liga
2020-10-24 14:00 | Stadion: Dietmar-Scholze-Stadion an der Lohmühle | Widzów: 1680 | Arbiter: Patrick Glaser
J. Guttau 90'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Jonasowi Nietfeldowi z Hallescher FC.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Martin Röser.

W 25. minucie Jonas Nietfeld został zastąpiony przez Antoniosa Papadopoulosa. W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patricka Hobscha, zawodnika gospodarzy. W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Neumuensteru doszło do zmiany. Thorben-Johannes Deters wszedł za Patricka Hobscha.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Neumuensteru.

Trener Neumuensteru postanowił bronić wyniku. W 57. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marvina Thiela wszedł Sebastian Hertner, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Neumuensteru nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 62. minucie bramkę wyrównującą zdobył Terrence Boyd. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 65. minucie w drużynie Neumuensteru doszło do zmiany. Soufian Benyamina wszedł za Martina Rösera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hallescher FC w 65. minucie spotkania, gdy Laurenz Dehl zdobył drugą bramkę. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Laurenzowi Dehlowi z zespołu gości.

W 74. minucie w drużynie Hallescher FC doszło do zmiany. Michael Eberwein wszedł za Laurenza Dehla.

Niedługo później Soufian Benyamina wywołał eksplozję radości wśród kibiców Neumuensteru, strzelając kolejnego gola w 82. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Thorben-Johannes Deters.

Między 84. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gości. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w zespole Hallescher FC doszło do zmiany. Stipe Vučur wszedł za Niklasa Landgrafa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie wynik ustalił Julian Guttau. Bramka padła po podaniu Terrence'a Boyda.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Antonios Papadopoulos, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Dziewięć minut później sędzia pokazał żółtą kartkę Julianowi Guttauowi, zawodnikowi Hallescher FC. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-3.

Jonas Nietfeld9′ 25′
35′ 45′ Patrick Hobsch
Julian-Maurice Derstroff86′
57′ Marvin Thiel
Julian Guttau  90′ 90′
Ersin Zehir
Marcel Titsch-Rivero
Yannick Deichmann
Laurenz Dehl  65′ 68′ 74′
 10′ 65′ Martin Röser
Terrence Anthony Boyd  62′ 89′
Ngemba Michael Luyambula
Kai Eisele
Moody Osman Chana Nya
Niklas Kastenhofer
57′ Sebastian Hertner
Stipe Vučur84′ 88′
45′ Thorben-Johannes Deters
Dennis Mast
Sven Lars Marten Mende
Antonios Papadopoulos25′ 84′ 90′
Lucas Mika Wolf
Jan-Rafael Shcherbakovski
65′  82′ Soufian Benyamina
Michael Eberwein74′

Arbiter pokazał siedem żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Neumuensteru przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.