Liga niemiecka - 7. kolejka 3. Ligi: SV Meppen 1912 - 1. FC Kaiserslautern 3-2 (1-1)

W starciu 7. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 24 października, jedenastka Meppen 1912 wygrała z FC Kaiserslautern 3-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Hänsch-Arena. Przy jednym z goli asystę zaliczył Marcus Piossek.

M. Pourié 67'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół FC Kaiserslautern (”FCK”) wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Steffen Puttkammer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Meppen 1912 , zdobywając bramkę w 25. minucie meczu. Asystę zanotował Lars Bünning.

Piłkarze FC Kaiserslautern nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 27. minucie Hendrick Zuck wyrównał wynik meczu.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Meppen 1912: Jeronowi Al-Hazaimehowi w 28. i Marcusowi Piossekowi w 36. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się René Guder. Asystę przy golu zanotował Marcus Piossek.

W 52. minucie Lars Bünning zastąpił Hassana Amina. W 54. minucie kartkę obejrzał Janik Bachmann z zespołu gości. Po godzinie gry w drużynie ”FCK” doszło do zmiany. Daniel Hanslik wszedł za Marlona Rittera.

W tej samej minucie trener ”FCK” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Simona Skarlatidisa. Na boisko wszedł Marius Kleinsorge, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 63. minucie kartkę dostał Nicolas Andermatt, zawodnik gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół ”FCK” przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie bramkę wyrównującą zdobył Marvin Pourié. Przy strzeleniu gola pomógł Hendrick Zuck.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Meppen 1912 doszło do zmiany. Florian Egerer wszedł za Marcusa Piosseka. W 71. minucie arbiter przyznał kartkę Hendrickowi Zuckowi z FC Kaiserslautern. W następstwie utraty bramki trener Meppen 1912 postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Christopha Hemleina i na pole gry wprowadził napastnika Lucasa Krügera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia ukarał kartką Mariusa Kleinsorgego, piłkarza FC Kaiserslautern. W 81. minucie w jedenastce FC Kaiserslautern doszło do zmiany. Kenny Redondo wszedł za Hendricka Zucka.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Gola na 3-2 na cztery minuty przed zakończeniem starcia strzelił Lucas Krüger. Bramka padła po podaniu Nicolasa Andermatta.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Philipp Hercher
 25′ Steffen Puttkammer
Kevin Kraus
52′ Lars Bünning
Carlo Sickinger
28′ Jeron Al-Hazaimeh
Adam Hlouszek
63′ Nicolas Andermatt
Janik Bachmann54′
74′ Christoph Hemlein
Simon Skarlatidis62′
 47′ René Guder
Hendrick Zuck  27′ 71′ 81′
36′ 70′ Marcus Piossek
Matheo Raab
52′ Hassan Amin
Luca Jensen
Janik Jesgarzewski
Marius Kleinsorge62′ 77′
70′ Florian Egerer
Mohamed Morabet
Valdet Skënder Rama
Kenny Prince Redondo81′
74′  86′ Lucas Felix Krüger
Daniel Patrick Hanslik62′
Ted-Jonathan Tattermusch
Elias Huth

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.