Liga niemiecka - 7. kolejka 3. Ligi: MSV Duisburg - KFC Uerdingen 05 0-2 (0-0)

W pojedynku 7. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 24 października, zespół MSV Duisburg przegrał z KFC Uerdingen 05 0-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Schauinsland-Reisen-Arena.

7. kolejka Niemcy - 3. Liga
2020-10-24 14:00 | Stadion: Schauinsland-Reisen-Arena | Arbiter: Patrick Hanslbauer
MSV Duisburg
KFC Uerdingen 05
0
2
G. Marcussen 48'
M. Kiprit 71'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna MSV Duisburg (”Zebry”) wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Nikowi Bretschneiderowi z ”Zebr”. Była to 11. minuta meczu.

Na drugą połowę zespół ”Zebr” wyszedł w zmienionym składzie, za Maximiliana Jansena wszedł Vincent Vermeij.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę zdobył Gustav Marcussen.

W 64. minucie Orhan Ademi został zastąpiony przez Sinana Karweinę. W 66. minucie arbiter pokazał kartkę Arne Sickerowi z drużyny MSV Duisburg. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole MSV Duisburg doszło do zmiany. Arnold Budimbu wszedł za Davida Tomicia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Muhamed Kiprit wywołał eksplozję radości wśród kibiców KFC Uerdingen 05 , zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Dave Gnaase.

W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dariusa Ghindoveana z ”Zebr”, a w 88. minucie Christiana Dordę z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Edvinas Girdvainis
11′ Niko Bretschneider
Christian Dorda88′
Connor Krempicki
Dave Gnaase88′
71′ David Tomić
Fridolin Wagner
79′ Darius Dacian Ghindovean
Gino Fechner
66′ Arne Sicker
Mike Feigenspan82′
46′ Maximilian Jansen
Muhamed Enes Kiprit  71′
64′ Orhan Ademi
Gustav Ølsted Marcussen  48′ 77′
Jonas Brendieck
Lukas Königshofer
Dominik Schmidt
Stefan Ivov Velkov
71′ Arnold Budimbu
Rijad Kobiljar
Wilson Kamavuaka
Hans-Alexandre Anapak-Baka77′
Lukas Scepanik
Ali Ibrahimaj
64′ Sinan Karweina
Christian Kinsombi82′
46′ Vincent Vermeij
Heinz Mörschel88′

Przewaga drużyny ”Zebr” w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom MSV Duisburg, natomiast piłkarzom KFC Uerdingen 05 pokazał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.