Liga niemiecka - 7. kolejka 3. Ligi: FC Ingolstadt 04 - SG Dynamo Drezno 1-0 (1-0)

W starciu 7. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 24 października, zespół FC Ingolstadt zwyciężył z Dynamem Drezno 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Audi-Sportpark.

S. Kutschke 5'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Dynama Drezno wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Dynama Drezno. W pierwszych minutach spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Max Kulke osłabiając tym samym zespół Dynama Drezno.

Niedługo po rozpoczęciu meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Stefan Kutschke dla drużyny FC Ingolstadt. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Ingolstadt.

Na drugą połowę drużyna Dynama Drezno wyszła w zmienionym składzie, za Philippa Hosinera wszedł Christoph Daferner. W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Christopha Dafernera, zawodnika gości.

W 69. minucie za Robina Kraußego wszedł Rico Preißinger. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FC Ingolstadt doszło do zmiany. Marc Stendera wszedł za Fatiha Kayę. Między 73. a 77. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Dynama Drezno postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Yannicka Starka i na pole gry wprowadził napastnika Patricka Weihraucha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 88. minucie Marvin Stefaniak został zmieniony przez Panagiotisa Vlachodimos, co miało wzmocnić drużynę Dynama Drezno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filipa Bilbiję na Jalena Hawkinsa. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Stefan Kutschke z zespołu gospodarzy.

Kevin Broll
69′ Robin Krauße
Yannick Stark83′
90′ Filip Bilbija
Julius Kade
73′ Ilmari Niskanen
Marvin Stefaniak88′
 5′ (k.) 90′ Stefan Kutschke
Philipp Hosiner46′
70′ Fatih Kaya
Maximilian Großer
69′ Rico Preißinger
Panagiotis Vlachodimos88′
70′ 77′ Marc Stendera
Paul Will
Justin Butler
Christoph Daferner46′ 53′
90′ Jalen Hawkins
Patrick Weihrauch83′

Drużyna FC Ingolstadt zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.