Liga niemiecka - 7. kolejka 3. Ligi: FC Bayern München II - SV Waldhof Mannheim 07 2-0 (1-0)

W meczu 7. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 25 października, drużyna Bayernu II zwyciężyła z Waldhofem 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium.

7. kolejka Niemcy - 3. Liga
2020-10-25 14:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Arbiter: Tom Bauer
FC Bayern München II
SV Waldhof Mannheim 07
2
0
N. Kühn 45'
M. Hofrath 74' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Bayernu II wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Timowi Kernowi z Bayernu II. Była to 27. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bayernu II w 45. minucie spotkania, gdy Nicolas-Gerrit Kühn zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bayernu II.

Drugą połowę zespół Waldhofu rozpoczął w zmienionym składzie, za Josepha Boyambę, Dominika Martinovicia weszli Rafael Garcia, Gillian Jurcher. Także drużyna Bayernu II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tiaga Dantasa wszedł Maximilian Welzmüller. W 58. minucie sędzia ukarał kartką Marcela Costlego, piłkarza gości.

W 62. minucie Timo Kern został zmieniony przez Leona Dajaku. W 64. minucie arbiter przyznał kartkę Maximilianowi Welzmüllerowi z zespołu gospodarzy.

W 74. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Waldhofu Marcel Hofrath. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jamie Lawrence'a z Bayernu II, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia Marcela Hofratha z drużyny przeciwnej.

W 81. minucie Jan-Hendrik Marx został zmieniony przez Marcela Seegerta, co miało wzmocnić drużynę Waldhofu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamie Lawrence'a na Kiliana Senkbeila. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jan-Hendrik Marx81′
76′ 84′ Jamie Lawrence
Jesper Verlaat
Chris Richards
Marcel Hofrath 74′ (samob.) 90′
Remi Vita
Anton-Leander Donkor
46′ Tiago Filipe Oliveira Dantas
Max Christiansen
Angelo Stiller
Marcel Costly58′
27′ 62′ Timo Kern
Joseph Boyamba46′
 45′ Nicolas-Gerrit Kühn
Marcel Seegert81′
84′ Kilian Senkbeil
Benedict dos Santos
46′ 64′ Maximilian Welzmüller
Rafael Garcia Doblas46′
Maximilian Zaiser
Gillian Timothy Jurcher46′
62′ Leon Dajaku

Zawodnicy Bayernu II obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.