Liga niemiecka - 7. kolejka 3. Ligi: 1. FC Magdeburg - SV Wehen Wiesbaden 1-2 (0-0)

24 października na MDCC-Arena odbyło się starcie 7. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FC Magdeburg i SV Wehen. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SV Wehen 2-1. Spotkanie obejrzało 3 600 widzów.

7. kolejka Niemcy - 3. Liga
2020-10-24 14:00 | Stadion: MDCC-Arena | Widzów: 3600 | Arbiter: Florian Lechner
M. Malone 74'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna FC Magdeburg wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 22. minucie Johannes Wurtz został zastąpiony przez Phillipa Tietza.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy zawodnicy FC Magdeburg nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Korbinian Burger. W zdobyciu bramki pomógł Luka Slišković.

W 54. minucie w drużynie SV Wehen doszło do zmiany. Moritz Kuhn wszedł za Benedicta Hollerbacha.

Zespół SV Wehen otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 63. minucie bramkę wyrównującą zdobył Paterson Chato. Asystę przy golu zanotował Dennis Kempe.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FC Magdeburg doszło do zmiany. Kai Brünker wszedł za Lukę Sliškovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SV Wehen w 74. minucie spotkania, gdy Maurice Malone zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Marc Lais.

W 82. minucie Gianluca Korte został zmieniony przez Tima Walbrechta, co miało wzmocnić jedenastkę SV Wehen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maximiliana Franzkego na Sörena Bertrama oraz Andreasa Müllera na Henrego Roriga. W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Phillipa Tietza z SV Wehen, a w 89. minucie Dominika Ernsta z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Tim Boss
89′ Dominik Ernst
Sascha Mockenhaupt
Tobias Müller
Jakov Medić
Brian Lukas Koglin
Florian-Horst Carstens
 50′ Korbinian Burger
Dennis Kempe
Thore-Andreas Jacobsen
Marc Lais
68′ Luka Slišković
Paterson Chato Nguendong  63′
87′ Andreas Müller
Maurice Maximilian Malone  74′
82′ Maximilian Franzke
Ahmet Ege Gürleyen
87′ Henry Rorig
Moritz Kuhn54′
82′ Sören Bertram
Michel Niemeyer
Jürgen Fatmir Gjasula
Tobias Schwede
68′ Kai Brünker
Tim Walbrecht82′
Daniel Steininger
Phillip Tietz22′ 85′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.