Liga niemiecka - 7. kolejka 2. Bundesligi: 1. FC Heidenheim 1846 - FC Würzburger Kickers 4-1 (1-0)

6 listopada na Voith-Arena w Heidenheim an der Brenz odbył się pojedynek 7. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC Heidenheim i Wuerzburger Kickers. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Heidenheim 4-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Kopacza występującego w Wuerzburger Kickers.

M. Lotrič 71'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie Arne Feick został zastąpiony przez Roberta Herrmanna.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy FC Heidenheim otworzyli wynik. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Denis Thomalla. W zdobyciu bramki pomógł Kevin Sessa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Heidenheim.

Na drugą połowę zespół Wuerzburger Kickers wyszedł w zmienionym składzie, za Niklasa Hoffmanna, Patricka Sontheimera weszli Saliou Sané, Mitja Lotrič. W 49. minucie kartkę dostał Nzuzi Toko, piłkarz Wuerzburger Kickers.

Drużyna Wuerzburger Kickers ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie wynik na 2-0 podwyższył Christian Kühlwetter. Bramka padła po podaniu Stefana Schimmera.

W 68. minucie w zespole FC Heidenheim doszło do zmiany. Konstantin Kerschbaumer wszedł za Stefana Schimmera. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Patrickowi Maince z FC Heidenheim. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Mitja Lotrič.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie FC Heidenheim doszło do zmiany. Florian Pick wszedł za Kevina Sessę. W 81. minucie sędzia ukarał kartką Larsa Dietza, zawodnika gości.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku zmusił do kapitulacji bramkarza Robert Leipertz. Przy zdobyciu bramki pomagał Christian Kühlwetter.

W 85. minucie arbiter przyznał kartkę Douglasowi z zespołu gości. W tej samej minucie Nzuzi Toko został zmieniony przez Chrisa Davida, co miało wzmocnić jedenastkę Wuerzburger Kickers. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marnona Buscha na Marvina Rittmüllera oraz Roberta Leipertza na Marca Schnatterera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Heidenheim w 90. minucie spotkania, gdy Konstantin Kerschbaumer strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Christian Kühlwetter.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Fabian Giefer
87′ Marnon Busch
Nzuzi Toko Bundebele49′ 85′
70′ Patrick Mainka
Douglas Franco Texeira85′
Norman Theuerkauf
Ewerton Jose Almeida Santos
Jonas Föhrenbach
Arne Feick17′
79′ Kevin Sessa
Niklas Hoffmann46′
 83′ 87′ Robert Leipertz
Patrick Sontheimer46′
Andreas Geipl
Lars Dietz81′
 41′ Denis Thomalla
David Kopacz
68′ Stefan Schimmer
Ridge Munsy
 56′ Christian Kühlwetter
Florian Flecker
Vitus Eicher
Hendrik Bonmann
Oliver Hüsing
Daniel Hägele
87′ Marvin Lee Rittmüller
Lion Schweers
Oliver Steurer
Chris David85′
68′  90′ Konstantin Kerschbaumer
Robert Herrmann17′
79′ Florian Pick
Dominik Meisel
87′ Marc Schnatterer
Dominic Baumann
David Otto
Mitja Lotrič46′  71′ (k.)
Patrick Schmidt
Saliou Sané46′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom FC Heidenheim, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy.