Liga niemiecka - 6. kolejka 3. Ligi: TSV 1860 Monachium - 1. FC Saarbrücken 1-2 (0-2)

W starciu 6. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 21 października, zespół TSV Monachium przegrał z FC Saarbrücken 1-2 (0-2). Pojedynek odbył się na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium.

6. kolejka Niemcy - 3. Liga
2020-10-21 19:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Arbiter: Eric Müller
J. Breitenbach 40'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Sebastian Jacob wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Saarbrücken , strzelając gola w 14. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mario Müller.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Marius Willsch z TSV Monachium. Była to 33. minuta spotkania.

Drużyna TSV Monachium ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 40. minucie trafił Jayson Breitenbach. Asystę zaliczył Nicklas Shipnoski.

Drugą połowę drużyna TSV Monachium rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stefana Leksa wszedł Martin Pusic. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Quirin Moll.

W 65. minucie sędzia przyznał kartkę Danielowi Weinowi z jedenastki gospodarzy. W 66. minucie Jayson Breitenbach zastąpił Markusa Mendlera. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Leona Klassena z TSV Monachium, a w 78. minucie Kianza Gonzáleza-Froese'a z drużyny przeciwnej.

Na 13 minut przed zakończeniem meczu w drużynie FC Saarbrücken doszło do zmiany. Vunguidica wszedł za Nicklasa Shipnoskiego. Po chwili trener TSV Monachium postanowił wzmocnić formację obronną i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Leona Klassena. Na boisko wszedł Dennis Erdmann, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie w jedenastce FC Saarbrücken doszło do zmiany. Maurice Deville wszedł za Tobiasa Jänickego.

Zespołowi TSV Monachium zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FC Saarbrücken.

Daniel Batz
33′ Marius Willsch
Anthony Barylla
 51′ (k.) Quirin Moll
Boné Uaferro
Stephan Salger
Marin Šverko
76′ 86′ Leon Klassen
Mario Müller
65′ Daniel Wein
Tobias Jänicke86′
Erik Tallig
Kianz González-Froese78′
46′ Stefan Lex
Sebastian Bösel
86′ Dennis Erdmann
Timm Golley
46′ Martin Pusic
José Pierre Vunguidica77′

Przewaga zespołu TSV Monachium w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy TSV Monachium dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół TSV Monachium w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.