Liga niemiecka - 6. kolejka 3. Ligi: SV Türkgücü-Ataspor München - VfB Lübeck 4-3 (2-1)

20 października na Sportpark Heimstetten w Kirchheim bei Monachium odbyło się starcie 6. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami SV Türkgücü-Ataspor München i Neumuensteru. Mecz zakończył się zwycięstwem SV Türkgücü-Ataspor München 4-3.

M. Röser 56'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SV Türkgücü-Ataspor München w 10. minucie spotkania, gdy Tom Boere zdobył z karnego pierwszą bramkę.

W 12. minucie kartkę dostał Martin Röser, piłkarz Neumuensteru. W 16. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W 26. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik SV Türkgücü-Ataspor München Alexander Sorge.

Zawodnicy SV Türkgücü-Ataspor München szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Philipp Erhardt.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Marvin Thiel z Neumuensteru. W 42. minucie Boubacar Barry zastąpił Park Yi-Younga. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna SV Türkgücü-Ataspor München rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alexandra Sorgego wszedł Azur Velagić.

Jedenastka Neumuensteru ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 50. minucie wynik na 3-1 podwyższył Petar Slišković. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Sercan Sararer-Osuna.

W 54. minucie do własnej bramki trafił zawodnik SV Türkgücü-Ataspor München Azur Velagić.

Jedenastka SV Türkgücü-Ataspor München krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Martin Röser. Przy zdobyciu bramki pomagał Thorben-Johannes Deters.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SV Türkgücü-Ataspor München w 68. minucie spotkania, gdy Daniele Gabriele strzelił z rzutu karnego czwartego gola. Niedługo później trener Neumuensteru postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Pascala Steinwendera. Na boisko wszedł Patrick Hobsch, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 75. minucie, w jedenastce SV Türkgücü-Ataspor München za Daniele Gabrielego wszedł Omar-Šarif Sijarić, a w drużynie Neumuensteru Martin Röser zmienił Soufiana Benyaminę. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ersina Zehira z Neumuensteru, a w 90. minucie Sercana Sararera-Osunę z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-3.

Florian Riedel
26′ (samob.) 46′ Alexander Sorge
Nico Rieble
Aaron Berzel
Osarenren Okungbowa
42′ Boubacar Barry
Thorben-Johannes Deters
 27′ Philipp Erhardt
Pascal Steinwender69′
 10′ (k.) Tom Boere
Marvin Thiel36′
 68′ (k.) 75′ Daniele Gabriele
Ersin Zehir89′
Benedikt Kirsch
Mirko Boland
90′ Sercan Sararer-Osuna
Yannick Deichmann
 50′ Petar Slišković
Martin Röser  56′ 16′ (k.) 12′ 75′
Maximilian Engl
Ngemba Michael Luyambula
42′ Yi-Young Park
Moody Osman Chana Nya
46′ 54′ (samob.) Azur Velagić
Tim Weißmann
Furkan Zorba
Sven Lars Marten Mende
Alexander Laukart
Lucas Mika Wolf
75′ Omar-Šarif Sijarić
Soufian Benyamina75′
Furkan Kircicek
Patrick Hobsch69′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom SV Türkgücü-Ataspor München, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Zespół SV Türkgücü-Ataspor München wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.