Liga niemiecka - 6. kolejka 2. Bundesligi: TSV Eintracht - FC Nuernberg 3-2 (1-2)

31 października na Eintracht-Stadion w Brunszwiku odbyło się spotkanie 6. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami TSV Eintracht i FC Nuernberg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem TSV Eintracht 3-2. Na stadionie zasiadło 2 788 widzów.

6. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-10-31 13:00 | Stadion: Eintracht-Stadion | Widzów: 2788 | Arbiter: Sven Waschitzki
P. Köpke 31',42'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów drużyna TSV Eintracht wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół FC Nuernberg próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze TSV Eintracht otworzyli wynik. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Danilo Wiebe. Asystę przy golu zaliczył Nick Proschwitz.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę FC Nuernberg w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wyrównującą bramkę dla jedenastki FC Nuernberg zdobył Pascal Köpke. Sytuację bramkową stworzył Robin Hack.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Yassin Ben Balla z drużyny gospodarzy. Była to 36. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Gola na 1-2 strzelił ponownie w 42. minucie Pascal Köpke. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Enrico Valentini.

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 52. minucie Martin Kobylański wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Danila Wiebego.

W 63. minucie kartkę obejrzał Tom Krauß z FC Nuernberg. Trener TSV Eintracht postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Fabia Kaufmanna i na pole gry wprowadził napastnika Marcela Bära. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie Fabian Nürnberger zastąpił Sarpreeta Singha.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników TSV Eintracht w 90. minucie spotkania, gdy Nick Proschwitz zdobył z karnego trzecią bramkę. W szóstej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Nicka Proschwitza, piłkarza gospodarzy.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Tim-Henry Handwerker
 21′ Danilo Wiebe
Fabian Nürnberger72′
36′ Yassin Ben Balla
Pascal Köpke  31′, 42′ 86′
Lasse Schlüter
Robin Hack79′
 52′ 84′ Martin Kobylański
Tom Krauß63′
72′ Fabio Kaufmann
Johannes Geis86′
 90′ (k.) 90′ Nick Proschwitz
Hanno Behrens86′
84′ Patrick Kammerbauer
Nikola Dovedan
72′ Marcel Bär