Liga niemiecka - 6. kolejka 2. Bundesligi: SC Paderborn 07 - SSV Jahn 2000 Ratyzbona 3-1 (1-1)

W starciu 6. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 31 października, drużyna SC Paderborn zwyciężyła z SSV Jahn 3-1 (1-1). Mecz odbył się na Benteler-Arena. Na boisku mogliśmy zobaczyć Dennisa Jastrzembskiego występującego w SC Paderborn.

A. Albers 23'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka SC Paderborn wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze SC Paderborn otworzyli wynik. W 20. minucie bramkę zdobył Uwe Hünemeier. Przy zdobyciu bramki asystował Julian Justvan.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 23. minucie bramkę wyrównującą zdobył Andreas Albers. Asystę przy golu zaliczył Sebastian Stolze.

W 29. minucie Alexander Meyer został zastąpiony przez Kevina Kunza. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Sebastianowi Nachreinerowi z jedenastki gości. Była to 41. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener SC Paderborn postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Svante'a Ingelssona i na pole gry wprowadził napastnika Marca Terrazzina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie w drużynie SC Paderborn doszło do zmiany. Christopher Antwi-Adjej wszedł za Chrisa Führicha.

Piłkarze SC Paderborn w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Marco Terrazzino.

W 71. minucie Dennis Srbeny został zmieniony przez Prince-Oseia Owusu, co miało wzmocnić jedenastkę SC Paderborn. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kaana Caliskanera na Aarona Opoku oraz Floriana Heistera na Scotta Fitzgeralda.

Zespół SSV Jahn ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 79. minucie Uwe Hünemeier ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-1. Po raz kolejny sytuację bramkową stworzył Julian Justvan.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Oliver Hein, zawodnik gości. A trener SSV Jahn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko André Beckera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Albion Vrenezi. W 86. minucie w zespole SSV Jahn doszło do zmiany. Charalambos Makridis wszedł za Benedikta Sallera.

W samej końcówce starcia arbiter przyznał kartkę Johannesowi Dörflerowi z SC Paderborn. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Alexander Meyer29′
89′ Johannes Dörfler
Oliver Hein81′
 20′, 79′ Uwe Hünemeier
Sebastian Nachreiner41′
Sebastian Schonlau
Jan Elvedi
Jamilu Collins
Florian Heister72′
82′ Julian Justvan
Benedikt Saller86′
83′ Kai Pröger
Albion Vrenezi86′
58′ Chris Führich
Sebastian Stolze
58′ Svante Ingelsson
Max Besuschkow
Ron Schallenberg
Kaan Caliskaner72′
71′ Dennis Srbeny
Benedikt Gimber
58′ Christopher Antwi-Adjej
Markus Palionis
83′ Marcel Heller
Nicolas Wähling
Dennis Jastrzembski
André Becker86′
82′ Aristote Nkaka Bazunga
Charalambos Makridis86′
71′ Prince-Osei Owusu
Aaron Opoku72′
58′  62′ Marco Terrazzino
Jan-Marc Schneider

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom SSV Jahn przyznał dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.