Liga niemiecka - 6. kolejka 2. Bundesligi: Fortuna Düsseldorf - FC Heidenheim 1-0 (1-0)

W starciu 6. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 30 października, jedenastka Fortuny Düsseldorf zwyciężyła z FC Heidenheim 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Merkur Spiel-Arena. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Piotrowskiego występującego w Fortunie Düsseldorf.

M. Sobottka 32'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów jedenastka Fortuny Düsseldorf wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 24. minucie arbiter pokazał kartkę Andreasowi Geiplowi, piłkarzowi gości.

Jedyną bramkę meczu zdobył Marcel Sobottka dla zespołu Fortuny Düsseldorf. Bramka padła w tej samej minucie. Od 40. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Fortuny Düsseldorf i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fortuny Düsseldorf.

Drugą połowę zespół FC Heidenheim rozpoczął w zmienionym składzie, za Tobiasa Mohra, Konstantina Kerschbaumera, Marca Schnatterera weszli Stefan Schimmer, Kevin Sessa, Denis Thomalla. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę otrzymał Stefan Schimmer z jedenastki gości.

W 62. minucie Kristoffer Peterson został zastąpiony przez Brandona Borrello. W 64. minucie Andreas Geipl został zmieniony przez Floriana Picka, a za Roberta Leipertza wszedł na boisko Maximilian Thiel, co miało wzmocnić drużynę FC Heidenheim. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kevina Dansę na Andre'a Hoffmanna oraz Thomasa Pledla na Kelvina Oforiego. W 66. minucie kartkę dostał Christian Kühlwetter, zawodnik FC Heidenheim.

Kevin Müller
40′ Jean Zimmer
Marnon Busch
Christoph Klarer
Patrick Mainka
71′ Kevin Danso
Norman Theuerkauf
 32′ Marcel Sobottka
Jonas Föhrenbach
45′ Jakub Piotrowski
Andreas Geipl24′ 64′
84′ Thomas Pledl
Marc Schnatterer46′
Kenan Karaman
Tobias Mohr46′
62′ Kristoffer Peterson
Vitus Eicher
71′ Andre Hoffmann
Marvin Lee Rittmüller
Jamil Siebert
Oliver Steurer
Michel Stöcker
Florian Pick64′
84′ Kelvin Ofori
Kevin Sessa46′
62′ Brandon Joel Gaetano Borrello
Maximilian Thiel86′

David Otto

Stefan Schimmer46′ 49′

Denis Thomalla46′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka FC Heidenheim w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.