Liga niemiecka - 5. kolejka 3. Ligi: VfB Lübeck - SG Dynamo Drezno 0-1 (0-0)

W pojedynku 5. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 17 października, drużyna Neumuensteru przegrała z Dynamem Drezno 0-1 (0-0). Mecz na Dietmar-Scholze-Stadionie an der Lohmühle w Lubece obejrzało 1 860 widzów.

5. kolejka Niemcy - 3. Liga
2020-10-17 14:00 | Stadion: Dietmar-Scholze-Stadion an der Lohmühle | Widzów: 1860 | Arbiter: Max Burda
VfB Lübeck
SG Dynamo Drezno
0
1
P. Hosiner 68'

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Neumuensteru. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ryan Malone osłabiając tym samym drużynę Neumuensteru.

W 16. minucie Martin Röser został zmieniony przez Floriana Riedela. W 18. minucie żółtą kartkę dostał Ersin Zehir, zawodnik Neumuensteru. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pascala Steinwendera z Neumuensteru, a w 59. minucie Yannicka Starka z drużyny przeciwnej. W 63. minucie Patrick Weihrauch został zmieniony przez Marvina Stefaniaka, a za Agyemanga Diawusiego wszedł na boisko Christoph Daferner, co miało wzmocnić zespół Dynama Drezno . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patricka Hobscha na Thorbena-Johannesa Detersa.

Jedynego gola meczu strzelił Philipp Hosiner dla drużyny Dynama Drezno. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Christoph Daferner.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Neumuenster: Osarenrenowi Okungbowie w 76. i Svenowi Martenowi w 81. minucie. W 77. minucie Pascal Steinwender został zmieniony przez Svena Martena, co miało wzmocnić zespół Neumuensteru. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Philippa Hosinera na Juliusa Kadego.

Kevin Broll
7′ Ryan Patrick Malone
Max Kulke
Nico Rieble
Sebastian Mai
76′ Osarenren Okungbowa
Tim Knipping
54′ 77′ Pascal Steinwender
Chris Loewe
Marvin Thiel
Yannick Stark59′
Mirko Boland
Paul Will
18′ Ersin Zehir
Ransford-Yeboah Königsdörffer
67′ Patrick Hobsch
Agyemang Diawusie63′
16′ Martin Röser
Jonathan Meier
67′ Thorben-Johannes Deters
Julius Kade86′
77′ 81′ Sven Lars Marten Mende
Marvin Stefaniak63′
16′ Florian Riedel
Panagiotis Vlachodimos
Soufian Benyamina
Christoph Daferner63′

Drużyna Dynama Drezno była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.