Liga niemiecka - 5. kolejka 3. ligi: MSV Duisburg - FSV Zwickau 3-1 (0-0)

17 sierpnia na Schauinsland-Reisen-Arena odbył się pojedynek 5. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami MSV Duisburg i FSV Zwickau. Starcie zakończyło się zwycięstwem MSV Duisburg 3-1. Na stadionie stawiło się 11 663 widzów.

5. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-08-17 14:00 | Stadion: Schauinsland-Reisen-Arena | Widzów: 11663 | Arbiter: P. Hanslbauer
G. Wegkamp 49'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka MSV Duisburg (”Zebry”) wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy to piłkarze FSV Zwickau otworzyli wynik. W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył Gerrit Wegkamp.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Moritz Stoppelkamp. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Lukas Daschner.

Po godzinie gry arbiter przyznał kartkę Fabiowi Viterittiemu z drużyny gości. W 61. minucie za Connora Krempickiego wszedł Leroy-Jacques Mickels. W 64. minucie w zespole FSV Zwickau doszło do zmiany. Marius Hauptmann wszedł za Nilsa Miatkego.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Davy'ego Fricka, zawodnika FSV Zwickau.

Niedługo później Lukas Daschner wywołał eksplozję radości wśród kibiców MSV Duisburg, strzelając kolejnego gola w 68. minucie spotkania. Asystę przy bramce zaliczył Leroy-Jacques Mickels.

W 71. minucie w jedenastce ”Zebr” doszło do zmiany. Florian Brügmann wszedł za Joshuę Bittera. W następstwie utraty bramki trener FSV Zwickau postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Fabia Viterittiego i na pole gry wprowadził napastnika Eliasa Hutha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w zespole FSV Zwickau doszło do zmiany. Christopher Handke wszedł za Morrisa Schrötera.

W 80. minucie kartkę obejrzał Ronny König z FSV Zwickau.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy MSV Duisburg w 90. minucie spotkania, gdy Moritz Stoppelkamp strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Leroya-Jacques'a Mickelsa.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Lukasowi Daschnerowi, zawodnikowi gospodarzy. W tej samej minucie trener ”Zebr” postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Moritza Stoppelkampa wszedł Sebastian Neumann, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Johannes Brinkies
71′ Joshua Bitter
Julius Reinhardt
 68′ 90′ Lukas Daschner
Morris Schröter78′
61′ Connor Krempicki
Fabio Viteritti61′ 71′
 54′, 90′ 90′ Moritz Stoppelkamp
Ronny König80′
Vincent Vermeij
Gerrit Wegkamp  49′
Jonas Brendieck
Matti Kamenz
71′ Florian Brügmann
Christopher Handke78′
Vincent Gembalies
Marcus Valdez Pereira Godinho
90′ Sebastian Neumann
Marius Hauptmann64′
Migel-Max Schmeling
René Lange
Arnold Budimbu
Janik Mäder
61′ Leroy-Jacques Mickels
Elias Huth71′

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FSV Zwickau pokazał trzy.