Liga niemiecka - 5. kolejka 3. Ligi: FSV Zwickau - KFC Uerdingen 05 1-2 (1-2)

17 października na GGZ Arena odbyło się starcie 5. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami FSV Zwickau i KFC Uerdingen 05. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KFC Uerdingen 05 2-1.

M. Kiprit 41'

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu FSV Zwickau. W czwartej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Maurice Hehne osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

W 16. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik KFC Uerdingen 05 Stefan Ivov. W 20. minucie Christian Dorda został zmieniony przez Hansa-Alexandre Anapaka-Bakę.

W 23. minucie w drużynie FSV Zwickau doszło do zmiany. Julius Reinhardt wszedł za Ronnego Königa.

Niedługo później Kolja Pusch wywołał eksplozję radości wśród kibiców KFC Uerdingen 05, zdobywając bramkę w 30. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystował Tim Albutat.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KFC Uerdingen 05 w 41. minucie spotkania, gdy Muhamed Kiprit strzelił drugiego gola. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Między 46. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy FSV Zwickau: Leon Jensen, Maximilian Wolfram, na ich miejsce weszli: Yannik Möker, Dustin Willms. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tima Albutata, Koli Pusch zajęli: Ali Ibrahimaj, Heinz Mörschel. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom KFC Uerdingen 05: Stefanowi Ivovowi w 53. i Alemu Ibrahimajowi w 75. minucie.

Stefan Ivov Velkov 16′ (samob.) 53′
4′ Maurice Hehne
Christian Dorda20′
Morris Schröter
Tim Albutat46′
71′ Leon Jensen
Kolja Pusch  30′ 75′
Felix Werner Wolfgang Drinkuth
Gino Fechner
Manfred Starke
Christian Kinsombi
79′ Maximilian Wolfram
Muhamed Enes Kiprit  41′
23′ Ronny König
Mike Feigenspan
71′ Yannik Möker
Ali Ibrahimaj46′ 75′
23′ Julius Reinhardt
Heinz Mörschel75′
79′ Dustin Willms
Osayamen Osawe

Zespół KFC Uerdingen 05 był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.