Liga niemiecka - 5. kolejka 3. Ligi: FC Hansa Rostock - TSV 1860 Monachium 1-1 (0-1)

17 października na Ostseestadion odbył się mecz 5. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Hansy Rostock i TSV Monachium. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 7 500 widzów.

5. kolejka Niemcy - 3. Liga
2020-10-17 14:00 | Stadion: Ostseestadion | Widzów: 7500 | Arbiter: Konrad Oldhfer
FC Hansa Rostock
TSV 1860 Monachium
1
1
B. Bahn 50'
D. Erdmann 42'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Hansy Rostock wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 14. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom TSV Monachium i jedną drużynie przeciwnej.

W 39. minucie Daniel Wein został zmieniony przez Dennisa Erdmanna. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartką został ukarany John Verhoek, piłkarz gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez drużynę TSV Monachium w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Dennis Erdmann. Przy strzeleniu gola asystował Richard Neudecker.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu TSV Monachium.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu żółtą kartkę obejrzał Nico Neidhart z drużyny gospodarzy.

Zespół Hansy Rostock wyrównał wynik meczu. W 50. minucie wynik ustalił Bentley Bahn. W zdobyciu bramki pomógł Nico Neidhart.

W 64. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Phillippowi Steinhartowi, zawodnikowi TSV Monachium. Niedługo później trener Hansy Rostock postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Jana Löhmannsröbena. Na boisko wszedł Björn Rother, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Maurice Litka został zmieniony przez Nika Omladiča, co miało wzmocnić drużynę Hansy Rostock. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Leksa na Fabiana Greilingera.

W 84. minucie czerwoną kartkę obejrzał Phillipp Steinhart, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W samej końcówce starcia w drużynie Hansy Rostock doszło do zmiany. Korbinian Vollmann wszedł za Lucę Finna. W doliczonej trzeciej minucie meczu sędzia przyznał żółtą kartkę Dennisowi Dresslowi z TSV Monachium.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Stephan Salger
 50′ Bentley Baxter Bahn
Phillipp Steinhart64′ 84′
47′ Nico Neidhart
Daniel Wein39′
89′ Luca Finn Horn
Richard Neudecker36′
22′ 82′ Jan Dominic Löhmannsröben
Erik Tallig
82′ Maurice Jerome Litka
Dennis Dressel90′
40′ John Verhoek
Dennis Erdmann39′  42′
82′ Nik Omladič
Maxim Gresler
82′ Björn Rother
Fabian Greilinger83′
89′ Korbinian Vollmann
Johann Ngounou Djayo
Gian Luca Schulz
Martin Pusic

Arbiter pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom TSV Monachium, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna TSV Monachium wymieniła dwóch graczy.