Liga niemiecka - 5. kolejka 3. Ligi: FC Bayern München II - 1. FC Kaiserslautern 0-0

17 października na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium odbył się pojedynek 5. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Bayernu II i FC Kaiserslautern. Mecz zakończył się remisem 0-0.

5. kolejka Niemcy - 3. Liga
2020-10-17 14:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Arbiter: Lars Erbst
FC Bayern München II
1. FC Kaiserslautern
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół FC Kaiserslautern (”FCK”) wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach zespół Bayernu II próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Timowi Riederowi z drużyny gości. Była to 37. minuta spotkania.

Drugą połowę jedenastka Bayernu II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Angela Stillera wszedł Maximilian Welzmüller. Trener Bayernu II postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Tima Kerna. Na boisko wszedł Maximilian Zaiser, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 72. minucie Kenny Redondo został zmieniony przez Hendricka Zucka. W 75. minucie Daniel Hanslik został zmieniony przez Simona Skarlatidisa, a za Marvina Pouriégo wszedł na boisko Elias Huth, co miało wzmocnić zespół ”FCK”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Janna-Fiete'a Arpa na Nicolasa-Gerrita Kühna.

Daniel Patrick Hanslik75′
69′ Timo Kern
Mohamed Morabet
46′ Angelo Stiller
Kenny Prince Redondo72′
81′ Jann-Fiete Arp
Marius Kleinsorge
46′ Maximilian Welzmüller
Simon Skarlatidis75′
69′ Maximilian Zaiser
Hendrick Zuck72′
81′ Nicolas-Gerrit Kühn
Elias Huth82′

Przewaga drużyny Bayernu II w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom ”FCK” przyznał jedną żółtą.