Liga niemiecka - 5. kolejka 3. Ligi: 1. FC Magdeburg - SV Türkgücü-Ataspor München 2-0 (1-0)

W meczu 5. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 16 października, drużyna FC Magdeburg wygrała z SV Türkgücü-Ataspor München 2-0 (1-0). Mecz na MDCC-Arena obejrzało 5 100 widzów.

K. Brünker 81'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Andreas Müller z jedenastki gospodarzy. Była to dziewiąta minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Magdeburg w 31. minucie spotkania, gdy Andreas Müller zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Korbinian Burger.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Magdeburg.

Drugą połowę zespół SV Türkgücü-Ataspor München rozpoczął w zmienionym składzie, za Benedikta Kirscha wszedł Omar-Šarif Sijarić. W 53. minucie Kilian Fischer został zastąpiony przez Marca Holza.

Między 64. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej.

Drużyna SV Türkgücü-Ataspor München ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 81. minucie wynik na 2-0 podwyższył Kai Brünker. Asystę przy bramce zanotował Jürgen Gjasula.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Renè Vollath79′
75′ 80′ Dominik Ernst
Furkan Zorba
75′ Adrian Małachowski
Benedikt Kirsch46′
 31′ 9′ 71′ Andreas Müller
Maximilian Engl
80′ Alexander Bittroff
Thomas Haas
Henry Rorig
Alexander Sorge
75′ Jürgen Fatmir Gjasula
Nico Gorzel
Christian Beck
Marco Holz53′
71′  81′ 79′ Kai Brünker
Omar-Šarif Sijarić46′
Luka Slišković
Daniele Gabriele71′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.