Liga niemiecka - 5. kolejka 2. Bundesligi: VfL Osnabrück - Karlsruher SC 3-0 (1-0)

W starciu 5. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 1 września, jedenastka VfL Osnabrueck wygrała z Karlsruher SC 3-0 (1-0). Mecz na Bremer Brücke w Osnabrück obejrzało 14 003 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Blachę występującego w VfL Osnabrueck.

J. van Aken 80'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Karlsruher SC wygrał aż pięć razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników VfL Osnabrueck w 22. minucie spotkania, gdy Marcos Álvarez zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Kevin Wolze.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Karlsruher SC: Lukasowi Frödemu w 23. i Marcowi Lorenzowi w 29. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny VfL Osnabrueck.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników VfL Osnabrueck w 48. minucie spotkania, gdy Marcos Álvarez strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Między 53. a 55. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 62. minucie Burak Çamoglu został zmieniony przez Lukasa Grozurka. W tej samej minucie Marvin Pourié został zmieniony przez Marca Djuricina, a za Damiana Roßbacha wszedł na boisko Anton Fink, co miało wzmocnić zespół Karlsruher SC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcosa Álvareza na Sebastiana Klaasa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Joost van Aken wywołał eksplozję radości wśród kibiców VfL Osnabrueck, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomógł Kevin Wolze.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Benjamin Uphoff
82′ Felix Agu
Daniel Gordon
 80′ Joost van Aken
David Pisot
54′ Kevin Wolze
Damian Roßbach74′
David Blacha
Marco Thiede
53′ 85′ Brian Henning
Philipp Hofmann
 22′, 48′ (k.) 71′ Marcos Alvarez
Christoph Kobald
82′ Nico Granatowski
Kyoung-Rok Choi
71′ Sebastian Reinhard Klaas
Lukas Grozurek62′
Sven Köhler
Martin Röser
85′ Etienne Amenyido
Manuel Stiefler
Kevin Friesenbichler
Marco Djuricin62′
Benjamin Girth
Anton Fink74′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom VfL Osnabrueck, a zawodnikom gości wręczył trzy.