Liga niemiecka - 5. kolejka 2. Bundesligi: SV Sandhausen - SC Paderborn 07 1-1 (1-1)

25 października na BWT-Stadionie am Hardtwald odbyło się starcie 5. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Sandhausen i SC Paderborn. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Dennisa Jastrzembskiego występującego w SC Paderborn.

D. Srbeny 28'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań jedenastka SC Paderborn wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Aleksandrowi Zhirovowi z zespołu gospodarzy. Była to piąta minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SC Paderborn w 28. minucie spotkania, gdy Dennis Srbeny strzelił z karnego pierwszego gola.

Zawodnicy SV Sandhausen nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 37. minucie wynik ustalił Robin Scheu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 46. a 67. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Drugą połowę zespół SV Sandhausen rozpoczął w zmienionym składzie, za Alexandra Essweina wszedł Erik Zenga.

W 69. minucie Kai Pröger został zmieniony przez Marcela Hellera. Trener SC Paderborn postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Juliana Justvana i na pole gry wprowadził napastnika Marca Terrazzina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Gerritowi Nauberowi z SV Sandhausen.

W 78. minucie w jedenastce SC Paderborn doszło do zmiany. Prince-Osei Owusu wszedł za Dennisa Srbenego. Chwilę później trener SV Sandhausen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Daniela Keitę-Rula. Na boisko wszedł Aziz Bouhaddouz, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom SC Paderborn: Ronowi Schallenbergowi w 82. minucie i Johannesowi Dörflerowi w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Johannes Dörfler90′
76′ Gerrit Nauber
Uwe Hünemeier
5′ Aleksandr Zhirov
Sebastian Schonlau
Diego Armando Valentin Contento
Jamilu Collins46′
67′ 89′ Nikolas Nartey
Svante Ingelsson
 37′ 62′ 88′ Robin Scheu
Kai Pröger69′
46′ Alexander Esswein
Chris Führich86′
80′ Denis Linsmayer
Ron Schallenberg82′
Kevin Behrens
Julian Justvan70′
79′ Daniel Keita-Ruel
Christian Strohdiek
88′ Enrique Manuel Peña Zauner
Marcel Heller69′
80′ Emanuel Taffertshofer
Dennis Jastrzembski86′
89′ Philip Türpitz
Aristote Nkaka Bazunga
46′ Erik Zenga
Prince-Osei Owusu78′
79′ Aziz Bouhaddouz
Marco Terrazzino70′

Przewaga zespołu SC Paderborn w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom SC Paderborn pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna SC Paderborn w drugiej połowie dokonała czterech zmian.