Liga niemiecka - 5. kolejka 2. Bundesligi: SV Darmstadt 1898 - FC St. Pauli 2-2 (1-0)

W meczu 5. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 24 października, zespół SV Darmstadt zremisował z FC St. Pauli 2-2 (1-0). Spotkanie odbyło się na Merck-Stadionie am Böllenfalltor. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Stanilewicza występującego w SV Darmstadt.

5. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-10-24 13:00 | Stadion: Merck-Stadion am Böllenfalltor | Arbiter: Marco Fritz
R. Zalazar 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka SV Darmstadt wygrała aż siedem razy, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SV Darmstadt w 45. minucie spotkania, gdy Serdar Dursun strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SV Darmstadt.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał kartkę Luce-Milanowi Zanderowi z FC St. Pauli. Trener FC St. Pauli postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił obrońcę Philippa Ziereisa i na pole gry wprowadził napastnika Borysa Tashchego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tej samej minucie Daniel-Kofi Kyereh został zmieniony przez Lukasa Daschnera. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 72. minucie, w drużynie FC St. Pauli za Luki-Milana Zandera wszedł Kevin Lankford, a w jedenastce SV Darmstadt Mathias Honsak zmienił Guðlaugura Pálssona. W 74. minucie kartkę dostał Marvin Mehlem, zawodnik gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Serdar Dursun wywołał eksplozję radości wśród kibiców SV Darmstadt, zdobywając kolejną bramkę w 76. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Tobias Kempe.

W 78. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Rico Benatelli, Leart Paqarada, a na ich miejsce weszli Marvin Knoll, Max Dittgen. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Daniel Buballa z drużyny gości.

Bramkarz SV Darmstadt wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Rico Benatelli. Asystę zanotował Lukas Daschner.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rica Benatellego z FC St. Pauli, a w 87. minucie Fabiana Hollanda z drużyny przeciwnej. W piątej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił z karnego Rodrigo Zalazar. Minutę później arbiter pokazał kartkę Rodrigowi Zalazarowi, piłkarzowi FC St. Pauli.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Philipp Ziereis65′
87′ Fabian Holland
Finn Ole Becker
74′ 86′ Marvin Mehlem
Luca-Milan Zander61′ 72′
81′ Tim Skarke
Max Dittgen78′
72′ Mathias Honsak
Rodrigo Zalazar Martínez  90′ (k.) 90′
81′ Tobias Kempe
Marvin Knoll78′
Nicolai Rapp
Daniel-Kofi Kyereh65′
 45′ (k.), 76′ 86′ Serdar Dursun
Leart Paqarada78′
81′ Braydon Marvin Manu
Afeez Aremu
72′ Guðlaugur Victor Pálsson
Rico Benatelli78′  80′ 84′
Fabian Schnellhardt
Lukas Daschner65′
86′ Adrian Stanilewicz
Leon Maximilian Flach
81′ Erich Berko
Kevin Lankford72′
86′ Aaron Seydel
Borys Tashchy65′

Jedenastka FC St. Pauli zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FC St. Pauli przyznał cztery.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.