Liga niemiecka - 5. kolejka 2. Bundesligi: Kieler SV Holstein 1900 - SpVgg Greuther Fürth 1-3 (0-2)

24 października na Holstein-Stadion odbyło się starcie 5. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Kieler Holstein i Greuther Fuerth. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Greuther Fuerth 3-1. Na stadionie stawiło się 2 239 widzów.

5. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-10-24 13:00 | Stadion: Holstein-Stadion | Widzów: 2239 | Arbiter: Timo Gerach
H. Nielsen 58'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Kieler Holstein wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Greuther Fuerth (”Listki Koniczyny”) otworzyli wynik. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Paul Seguin. W zdobyciu bramki pomógł Marco Meyerhöfer.

W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Janniego-Lucę Serrę, piłkarza gospodarzy.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Greuther Fuerth, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Branimir Hrgota. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Marco Meyerhöfer.

W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lee Jae-Sunga z Kieler Holstein, a w 38. minucie Sebastiana Ernsta z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna ”Listki Koniczyny” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sebastiana Ernsta wszedł Timothy Tillman.

Trzeba było trochę poczekać, aby Håvard Kallevik wywołał eksplozję radości wśród kibiców Greuther Fuerth, zdobywając kolejną bramkę w 58. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Julian Green.

W 59. minucie Janni-Luca Serra zastąpił Fabiana Reese'a. W tej samej minucie w zespole Kieler Holstein doszło do zmiany. Joshua Mees wszedł za Fina Bartelsa.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 65. minucie bramkę pocieszenia zdobył Alexander Mühling. Bramka padła po podaniu Fabiana Reese'a.

W 67. minucie w drużynie Kieler Holstein doszło do zmiany. Stefan Thesker wszedł za Marca Komendę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Fabian Reese osłabiając tym samym zespół gospodarzy. Między 78. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Greuther Fuerth: Håvard Kallevik, Paul Seguin, Branimir Hrgota, na ich miejsce weszli: Jamie Leweling, Anton Stach, Dickson Abiama. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Niklasa Hauptmanna, Jannika Dehma zajęli: Phil Neumann, Benjamin Girth.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Kieler Holstein: Stefanowi Theskerowi w 86. i Hauke Wahlowi w 89. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Sascha Burchert
78′ Jannik Dehm
Marco Meyerhöfer
89′ Hauke Wahl
Paul Jaeckel
67′ Marco Komenda
Mergim Mavraj
Johannes van den Bergh
David Raum
59′ Fin Bartels
Paul Seguin  7′ 78′
 65′ Alexander Mühling
Julian Green
78′ Niklas Hauptmann
Sebastian Ernst38′ 46′
31′ Jae-Sung Lee
Hans Nunoo Sarpei
Jonas Meffert
Håvard Kallevik Nielsen  58′ 78′
27′ 59′ Janni-Luca Serra
Branimir Hrgota  28′ 90′
Dominik Reimann
Leon Valentin Schaffran
Aleksandar Ignjovski
Simon Asta
78′ Phil Neumann
Abdourahmane Barry
67′ 86′ Stefan Thesker
Jamie Leweling78′
Ahmet Metin Arslan
Anton Stach78′
59′ Joshua Mees
Timothy Tillman46′
78′ Benjamin Girth
Dickson Abiama90′
Finn-Dominik Porath

59′ 72′ Fabian Reese

Piłkarze Kieler Holstein dostali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Kieler Holstein w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.