Liga niemiecka - 5. kolejka 2. Bundesligi: Hannover 96 - Düsseldorfer TuS Fortuna 1895 3-0 (0-0)

W starciu 5. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 24 października, zespół Hannoveru 96 zwyciężył z Fortuną Düsseldorf 3-0 (0-0). Mecz na HDI-Arena obejrzało 8 900 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Piotrowskiego występującego w Fortunie Düsseldorf.

F. Kastenmeier 84' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Fortuny Düsseldorf wygrał dwa razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Zespół Fortuny Düsseldorf od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Niklas Hult z zespołu gospodarzy. Była to 41. minuta spotkania.

Drugą połowę drużyna Fortuny Düsseldorf rozpoczęła w zmienionym składzie, za Floriana Hartherza wszedł Matthias Zimmermann. W 50. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Matthiasowi Zimmermannowi z Fortuny Düsseldorf.

W 52. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Matthias Zimmermann osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 50. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hannoveru 96 w 57. minucie spotkania, gdy Florent Muslija strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Genki Haraguchi.

W 60. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Florentowi Muslii, piłkarzowi gospodarzy. W 61. minucie Thomas Pledl zastąpił Marcela Sobottkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hannoveru 96 w 63. minucie spotkania, gdy Marvin Ducksch strzelił z karnego drugiego gola. Między 66. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Hannoveru 96: Niklas Hult, Genki Haraguchi, Hendrik Weydandt, Florent Muslija, Dominik Kaiser, na ich miejsce weszli: Sei Muroya, Linton Maina, Valmir Sulejmani, Patrick Twumasi, Mike Frantz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rouwena Henningsa, Shinty Appelkamp zajęli: Kristoffer Peterson, Brandon Borrello.

W 84. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Fortuny Düsseldorf Florian Kastenmeier. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Kevin Danso
41′ 66′ Niklas Hult
Shinta Karl Appelkamp70′
84′ Dominik Kaiser
Jean Zimmer
 57′ 60′ 80′ Florent Muslija
Adam Bodzek
Jaka Bijol
Florian Hartherz46′
66′ Genki Haraguchi
Thomas Pledl61′
80′ Hendrik Weydandt
Rouwen Hennings70′
 63′ (k.) Marvin Ducksch
Michel Stöcker
66′ Sei Muroya
Kelvin Ofori
84′ Mike Frantz
Kristoffer Peterson70′
66′ Linton Maina
Jakub Piotrowski
Franck Evina
Marcel Sobottka61′
80′ Valmir Sulejmani
Matthias Zimmermann46′ 50′ 52′
80′ Patrick Twumasi
Brandon Joel Gaetano Borrello70′

Zespół Hannoveru 96 był w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Fortuny Düsseldorf w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.