Liga niemiecka - 5. kolejka 2. Bundesligi: Hamburger SV - Hannover 96 3-0 (1-0)

W pojedynku 5. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 1 września, drużyna HSV wygrała z Hannoverem 96 3-0 (1-0). Mecz na Volksparkstadion w Hamburgu obejrzało 54 732 widzów.

5. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-09-01 13:30 | Stadion: Volksparkstadion | Widzów: 54732 | Arbiter: B. Dankert
B. Jatta 75'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 57 spotkań zespół HSV wygrał 22 razy i zanotował 19 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Sonny Kittel wywołał eksplozję radości wśród kibiców HSV, strzelając gola w 35. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Khaled Narey.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu HSV.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół HSV, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się David Kinsombi.

W 60. minucie Marvin Bakalorz zastąpił Cedrica Teucherta. W 74. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Florent Muslija, Emil Hansson, a na ich miejsce weszli Marvin Ducksch, Josip Elez.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HSV w 75. minucie spotkania, gdy Bakery Jatta zdobył trzecią bramkę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Jannes-Kilian Horn
 75′ 87′ Bakery Jatta
Julian Korb
76′ Gideon Jung
Marvin Bakalorz60′
 59′ David Kinsombi
Genki Haraguchi
 35′ 83′ Sonny Kittel
Miiko Albornoz
76′ Kyriakos Papadopoulos
Trevizan Martins Felipe
Xavier Casmier Amaechi
Matthias Ostrzolek
Jeremy Dudziak
Emil Hansson74′
83′ Aaron Hunt
Florent Muslija74′
Jairo Samperio
Cedric Teuchert60′
Manuel Wintzheimer

87′ Bobby Shou Wood

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.