Liga niemiecka - 4. kolejka 3. Ligi: SG Dynamo Drezno - 1. FC Magdeburg 1-0 (0-0)

10 października na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie odbył się mecz 4. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Dynama Drezno i FC Magdeburg. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dynama Drezno 1-0. Na stadionie zasiadło 999 widzów.

4. kolejka Niemcy - 3. Liga
2020-10-10 14:00 | Stadion: Rudolf-Harbig-Stadion | Widzów: 999 | Arbiter: Robert Schröder
SG Dynamo Drezno
1. FC Magdeburg
1
0
Y. Stark 54'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Dynama Drezno wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach zespół Dynama Drezno próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Max Kulke z drużyny gospodarzy. Była to 40. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Dynama Drezno w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Yannick Stark.

W 55. minucie Christian Beck został zastąpiony przez Kaiego Brünkera. W 71. minucie kartkę dostał Alexander Bittroff, piłkarz FC Magdeburg. Chwilę później trener FC Magdeburg postanowił wzmocnić formację obronną i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Alexandra Bittroffa. Na boisko wszedł Dominik Ernst, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Na 10 minut przed zakończeniem starcia sędzia przyznał kartkę Korbinianowi Burgerowi z FC Magdeburg.

Morten Jens Behrens
40′ Max Kulke
Maximilian Franzke
77′ Patrick Weihrauch
Thore-Andreas Jacobsen
 54′ Yannick Stark
Jürgen Fatmir Gjasula
Agyemang Diawusie
Raphael Sanchez Obermair
76′ Philipp Hosiner
Sören Bertram75′
82′ Ransford-Yeboah Königsdörffer
Christian Beck55′
Patrick Wiegers
Timon Moritz Weiner
Maximilian Großer
Dominik Ernst75′
77′ Julius Kade
Henry Rorig
Marvin Stefaniak
Sebastian Jakubiak75′
82′ Panagiotis Vlachodimos
Andreas Müller
76′ Christoph Daferner
Kai Brünker55′
Simon Gollnack
Daniel Steininger

Zespół Dynama Drezno był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Dynama Drezno, a piłkarzom gości przyznał dwie.