Liga niemiecka - 4. kolejka 3. ligi: FSV Zwickau - FC Carl Zeiss Jena 2-0 (1-0)

4 sierpnia na GGZ Arena odbyło się starcie 4. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami FSV Zwickau i Carl Zeiss Jena. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FSV Zwickau 2-0. Mecz obejrzało 7 342 widzów.

M. Hauptmann 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna FSV Zwickau wygrała aż 11 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 16. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Carl Zeiss Jena i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FSV Zwickau w 42. minucie spotkania, gdy Fabio Viteritti zdobył z karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FSV Zwickau.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alego Odabasa z FSV Zwickau, a w 53. minucie Maximiliana Rohra z drużyny przeciwnej. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole FSV Zwickau doszło do zmiany. Gerrit Wegkamp wszedł za Eliasa Hutha.

W 68. minucie Daniele Gabriele zastąpił Merisa Skenderovicia. W 77. minucie w drużynie FSV Zwickau doszło do zmiany. Marius Hauptmann wszedł za Morrisa Schrötera. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Gerritowi Wegkampowi z FSV Zwickau.

W 81. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Maximilian Rohr z drużyny Carl Zeiss Jena i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 53. minucie. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartką został ukarany Fabio Viteritti, piłkarz FSV Zwickau. W 85. minucie w zespole Carl Zeiss Jena doszło do zmiany. Maximilian Weiß wszedł za Erolla Zejnullahu.

Trener Carl Zeiss Jena postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Tima Kirchera i na pole gry wprowadził napastnika Kiliana Pagliucę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener FSV Zwickau postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Fabia Viterittiego wszedł Marcus Godinho, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

Drużyna Carl Zeiss Jena ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Marius Hauptmann.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Jo Coppens
38′ Maurice Hehne
Marius Grösch41′
Nils Miatke
Tim Kircher16′ 85′
46′ Ali Odabas
Nico Hammann
77′ Morris Schröter
Ole Käuper
 42′ (k.) 83′ 90′ Fabio Viteritti
Eroll Zejnullahu85′
62′ Elias Huth
Pierre Fassnacht
90′ Marcus Valdez Pereira Godinho
Maximilian Weiß85′
77′  90′ Marius Hauptmann
Dominik Bock
René Lange
Anton-Leander Donkor
Denis Jäpel
Kilian Pagliuca85′
62′ 80′ Gerrit Wegkamp
Meris Skenderović68′

Sędzia wręczył cztery żółte kartki zawodnikom Carl Zeiss Jena w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

FSV Zwickau
2
0
50%
50%

Drużyny będą miały 13-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 17 sierpnia zespół FSV Zwickau zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego rywalem będzie MSV Duisburg. Natomiast 18 sierpnia SV Waldhof Mannheim 07 zagra z drużyną Carl Zeiss Jena na jej terenie.