Liga niemiecka - 4. kolejka 3. ligi: FC Bayern München II - FC Viktoria Köln 2-5 (0-3)

W spotkaniu 4. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 3 sierpnia, zespół Bayernu II przegrał z Viktorią Koeln 2-5 (0-3). Mecz na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium obejrzało 2 141 widzów. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Marcela Zylli z Bayernu II oraz André Deja z Viktorii Koeln.

4. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-08-03 14:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Widzów: 2141 | Arbiter: F. Lechner
S. Handle 88'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Viktorii Koeln otworzyli wynik. W 10. minucie Albert Bunjaku dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Kevin Holzweiler.

Zespół Bayernu II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 19. minucie wynik na 0-2 podwyższył Mike Wunderlich. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Patrick Koronkiewicz.

W 21. minucie kartkę otrzymał Mike Wunderlich z jedenastki gości.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Gola na 0-3 strzelił po raz drugi w 35. minucie Albert Bunjaku. Bramka padła po podaniu Mike Wunderlicha.

W 39. minucie Oliver Meier został zmieniony przez Marcela Zyllę. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Tobiasowi Willersowi, piłkarzowi Viktorii Koeln. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Viktorii Koeln rozpoczął w zmienionym składzie, za Kevina Holzweilera wszedł Marcel Gottschling. W 50. minucie kartkę dostał Josip Stanisic, zawodnik gospodarzy. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Kwasi Wriedt.

W 69. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mike Wunderlich z Viktorii Koeln. Chwilę później trener Viktorii Koeln postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Mike Wunderlicha. Na boisko wszedł André Dej, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 78. minucie Leon Dajaku został zmieniony przez Alexandra Nollenbergera, a za Maximiliana Welzmüllera wszedł na boisko Meritan Shabani, co miało wzmocnić jedenastkę Bayernu II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta Bunjaku na Svena Kreyera. Między 79. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 87. minucie Kwasi Wriedt ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-4. Asystę przy golu zanotował Jannik Rochelt.

Prawie natychmiast Simon Handle wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viktorii Koeln, zdobywając kolejną bramkę w 88. minucie meczu. Asystę zanotował Marcel Gottschling.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Hamza Saghiri z Viktorii Koeln. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-5.

Patrick Koronkiewicz
50′ Josip Stanišić
Dominik Lanius
Timo Kern
Tobias Willers40′
39′ Oliver Batista Meier
Simon Handle  88′
Jannik Rochelt
Kevin Holzweiler46′
78′ Maximilian Welzmüller
Mart Ristl
 61′ (k.), 87′ Kwasi Okyere Wriedt
Hamza Saghiri90′
78′ Leon Dajaku
Mike Wunderlich  19′, 69′ (k.) 21′ 74′
81′ Joshua Zirkzee
Steffen Lang
78′ 79′ Meritan Shabani
André Dej74′
Paul Will
Marcel Gottschling46′
39′ Marcel Zylla
Ernesto Carratala Jiménez
78′ 79′ Alexander Nollenberger
Sven Kreyer81′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.