Liga niemiecka - 4. kolejka 3. ligi: Braunschweiger TSV Eintracht 1895 - MSV Duisburg 0-3 (0-1)

W starciu 4. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 4 sierpnia, zespół TSV Eintracht przegrał z MSV Duisburg 0-3 (0-1). Mecz na Eintracht-Stadion w Brunszwiku obejrzało 21 195 widzów.

4. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-08-04 13:00 | Stadion: Eintracht-Stadion | Widzów: 21195 | Arbiter: R. Kampka
M. Stoppelkamp 84'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 spotkania drużyna MSV Duisburg (”Zebry”) wygrała 14 razy i zanotowała 13 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 19. minucie do własnej bramki trafił zawodnik TSV Eintracht Steffen Nkansah.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Benjamin Kessel z TSV Eintracht. Była to 25. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny MSV Duisburg.

Na drugą połowę jedenastka TSV Eintracht wyszła w zmienionym składzie, za Steffena Nkansaha wszedł Mike Feigenspan. W 56. minucie Nick Proschwitz został zastąpiony przez Orhana Ademiego.

W 67. minucie w drużynie ”Zebr” doszło do zmiany. Vincent Vermeij wszedł za Petara Sliškovicia. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Vincent Vermeij, piłkarz gości. Trener TSV Eintracht postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Marca Pfitznera i na pole gry wprowadził napastnika Manuela Schwenka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 80. minucie w drużynie MSV Duisburg doszło do zmiany. Leroy-Jacques Mickels wszedł za Ahmeta Engina.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników MSV Duisburg w 81. minucie spotkania, gdy Leroy-Jacques Mickels strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Arne Sicker.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Leroyowi-Jacques'owi Mickelsowi z drużyny gości.

Prawie natychmiast Moritz Stoppelkamp wywołał eksplozję radości wśród kibiców MSV Duisburg, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Vincent Vermeij.

W 88. minucie sędzia ukarał kartką Joshuę Bittera, zawodnika MSV Duisburg. W samej końcówce pojedynku w zespole ”Zebr” doszło do zmiany. Sinan Karweina wszedł za Moritza Stoppelkampa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Joshua Bitter88′
25′ Benjamin Kessel
Lukas Boeder
Niko Kijewski
Marvin Compper
19′ (samob.) 46′ Steffen Nkansah
Ahmet Emin Engin80′
75′ Marc Pfitzner
Connor Krempicki
56′ Nick Proschwitz
Migel-Max Schmeling
56′ Orhan Ademi
Lukas Daschner
46′ Mike Feigenspan
Leroy-Jacques Mickels80′  81′ 82′
Leandro Putaro
Sinan Karweina89′
75′ Manuel Schwenk
Vincent Vermeij67′ 72′

Jedenastka TSV Eintracht miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom TSV Eintracht, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.