Liga niemiecka - 4. kolejka 2. Bundesligi: SV Darmstadt 1898 - SG Dynamo Drezno 0-0

W starciu 4. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 23 sierpnia, zespół SV Darmstadt zremisował z Dynamem Drezno 0-0. Mecz na Merck-Stadionie am Böllenfalltor obejrzało 14 610 widzów.

4. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-08-23 18:30 | Stadion: Merck-Stadion am Böllenfalltor | Widzów: 14610 | Arbiter: M. Jöllenbeck
SV Darmstadt 1898
SG Dynamo Drezno
0
0

Już w pierwszych minutach jedenastka Dynama Drezno próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Yannickowi Starkowi z SV Darmstadt. Była to 32. minuta spotkania.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Dynamo Drezno: Jannikowi Müllerowi w 51. i Patrickowi Ebertowi w 58. minucie. W 70. minucie Bariş Atik został zastąpiony przez René Klingenburga.

Trener Dynama Drezno postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Saschę Horvatha i na pole gry wprowadził napastnika Lukę Štora. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie trener SV Darmstadt postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Marcela Hellera. Na boisko wszedł Tobias Kempe, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 82. minucie Patrick Ebert został zmieniony przez Niklasa Kreuzera, co miało wzmocnić zespół Dynama Drezno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Serdara Dursuna na Johannesa Wurtza oraz Tima Skarkego na Fabiana Schnellhardta.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku arbiter wręczył kartkę Immanuelowi Höhnowi z drużyny gospodarzy.

Jannik Müller51′
90′ Immanuel Höhn
Linus Wahlqvist
76′ Marcel Heller
Bariş Atik70′
Marvin Mehlem
Dzenis Burnic
Guðlaugur Victor Pálsson
Patrick Ebert58′ 82′
90′ Tim Skarke
Sascha Horvath76′
32′ Yannick Stark
Jannis Nikolaou
82′ Serdar Dursun
Brian Tømming Hamalainen
76′ Tobias Kempe
René Klingenburg70′
90′ Fabian Schnellhardt
Patrick Möschl
82′ Johannes Wurtz
Matthäus Taferner

Lucas Röser

Luka Štor76′

Przewaga zespołu Dynama Drezno w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.