Liga niemiecka - 4. kolejka 2. Bundesligi: SpVgg Greuther Fürth - Hamburger SV 0-1 (0-1)

W starciu 4. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 17 października, drużyna Greuther Fuerth przegrała z HSV 0-1 (0-1). Mecz na Sportpark Ronhof Thomas Sommer w Fürth obejrzało 3 325 widzów.

4. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-10-17 13:00 | Stadion: Sportpark Ronhof Thomas Sommer | Widzów: 3325 | Arbiter: Martin Petersen
SpVgg Greuther Fürth
Hamburger SV
0
1
K. Narey 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna HSV wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 25. minucie żółtą kartkę dostał Sebastian Ernst z Greuther Fuerth (”Listki Koniczyny”).

W 28. minucie Jeremy Dudziak został zastąpiony przez Sonnego Kittela. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Listki Koniczyny: Julianowi Greenowi w 29. i Branimirowi Hrgocie w 34. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HSV w 45. minucie spotkania, gdy Khaled Narey strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Simon Terodde.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny HSV.

W 53. minucie sędzia wyrzucił z boiska Toniego Leistnera z HSV. Między 55. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze HSV: Simon Terodde, Amadou Mvom, Manuel Wintzheimer, na ich miejsce weszli: Bobby Wood, Bakery Jatta, Klaus Gjasula. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Håvarda Kallevika, Sebastiana Ernsta zajęli: Jamie Leweling, Timothy Tillman.

W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Paula Seguina z Greuther Fuerth, a w 79. minucie Bobbego Wooda z drużyny przeciwnej. Trener Greuther Fuerth postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Paula Seguina i na pole gry wprowadził napastnika Dicksona Abiamę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonej piątej minucie meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Jamie Lewelingowi, zawodnikowi ”Listki Koniczyny”.

Moritz Heyer
61′ 84′ Paul Seguin
Khaled Narey  45′
29′ Julian Green
Aaron Hunt
25′ 70′ Sebastian Ernst
Jeremy Dudziak28′
Hans Nunoo Sarpei
Amadou Zeund Georges Mvom Onana81′
34′ Branimir Hrgota
Simon Terodde74′
55′ Håvard Kallevik Nielsen
Xavier Casmier Amaechi
55′ 90′ Jamie Leweling
Klaus Gjasula81′
Anton Stach
Bakery Jatta81′
70′ Timothy Tillman
Sonny Kittel28′
84′ Dickson Abiama
Lukas Hinterseer
Robin Luca Kehr
Bobby Shou Wood74′ 79′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom HSV, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał pięć żółtych.

Zespół Greuther Fuerth w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech graczy.