Liga niemiecka - 4. kolejka 2. Bundesligi: Karlsruher SC - SV Sandhausen 3-0 (2-0)

W starciu 4. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 17 października, zespół Karlsruher SC zwyciężył z SV Sandhausen 3-0 (2-0). Mecz na Wildparkstadion obejrzało 1 200 widzów.

4. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-10-17 13:00 | Stadion: Wildparkstadion | Widzów: 1200 | Arbiter: Frank Willenborg
C. Kobald 46'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań zespół SV Sandhausen wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach starcia na listę strzelców wpisał się Philipp Hofmann. Asystę zanotował Marco Djuricin.

W 26. minucie kartką został ukarany Lukas Fröde, piłkarz Karlsruher SC.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Karlsruher SC w 30. minucie spotkania, gdy Dominik Kother strzelił drugiego gola. Między 37. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół SV Sandhausen rozpoczął w zmienionym składzie, za Aleksandra Zhirova, Anasa Ouahima weszli Robin Scheu, Alexander Esswein.

Niedługo później Christoph Kobald wywołał eksplozję radości wśród kibiców Karlsruher SC, zdobywając kolejną bramkę w 46. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Philip Heise.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SV Sandhausen: Robinowi Scheu w 57. i Dennisowi Diekmeierowi w 60. minucie. W 65. minucie Nikolas Nartey został zastąpiony przez Aziza Bouhaddouza. Między 65. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Karlsruher SC: Dominik Kother, Choi Kyoung-Rok, Philipp Hofmann, Lukas Fröde, Philip Heise, na ich miejsce weszli: Benjamin Goller, Marvin Wanitzek, Babacar Gueye, Malik Batmaz, Dirk Carlson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Keity-Rula, Diego Contenta zajęli: Erik Zenga, Enrique Peña.

W samej końcówce meczu kartkę otrzymał Tim Kister z drużyny gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Gerrit Nauber
37′ Robin Bormuth
Aleksandr Zhirov39′ 46′
 46′ Christoph Kobald
Tim Kister89′
88′ Philip Heise
Dennis Diekmeier60′
Jérôme Gondorf
Anas Ouahim46′
Marco Djuricin
Diego Armando Valentin Contento77′
 30′ 69′ Dominik Kother
Nikolas Nartey65′
26′ 88′ Lukas Fröde
Julius Valentin Biada
77′ Kyoung-Rok Choi
Kevin Behrens
 3′ 41′ 88′ Philipp Hofmann
Daniel Keita-Ruel65′
Markus Kuster
Rick Wulle
88′ Dirk Carlson
Nils Röseler
Daniel Gordon
Alexander Esswein46′
David Pisot
Enrique Manuel Peña Zauner77′
69′ Benjamin Goller
Robin Scheu46′ 57′
Marc Lorenz
Emanuel Taffertshofer
77′ Marvin Wanitzek
Philip Türpitz
88′ Malik Batmaz
Erik Zenga65′
88′ Babacar Gueye
Aziz Bouhaddouz65′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom SV Sandhausen przyznał cztery.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.